System nie otwiera dysku twardego

witam, moj system win xp widzi poszczegolne partycje dysku twardego, ale go nie otwiera komunikujac ze dysk nie jest sformatowany, natomiast w innym komputerze wszystko jest ok, jaka moze byc przyczyna, prosze o pomoc, dzieki, pozdrawiam

A na tym dysku są jakieś dane… :?: Jak nie, to nie ma przeszkód w pozbyciu się problemu, poprzez ‘zapuszczenie’ formata na wszystkich partycjach tego dysku… :slight_smile:

ten dysk zostal sformatowany na innym komputerze i jak juz pisalem, tam jest wszystko w porzadku, na tym kompie nie chce sformatowac, komunikujac ze nie mozna sformatowac tego dysku, tak bylo poprzednio wiec za pomoca particion magic 8 stworzylem 2 partycje i wlozylem go do tego ferelnego kompa i tam nadal melduje mi ze dysk nie jest sformatowany, takze pozdrawiam

jestem sklonny przeinstalowac system, ale czy to pomoze?

Jak masz kompa na gwarancji to do serwisu :slight_smile:

A jak nie to proponuje zrobić FORMAT C: wszystkich dysków PEŁNY :!:

A jeśli nie wykrywa Ci Dysku to masz starą płyte główną

Też tak miałem miałem ztarego kompa kumpel wpadł z dyskiem

CAVIAR 80GB podłaczył i komp go nie widział. Mam nowego kompa i dysk chodzi. :smiley: :smiley: :smiley:

Wymien płyte główna :slight_smile:

Jeśli płyta jest nowa a Dysk nie chodzi to popatrz czy gdzieś nie odłaczył

się kabel od zasilania lub inny

otoz dysk ten działal w tym komputerze ale po wyjeciu i powtornym wlozeniu zaczał świrować, drugi dysk znajdujacy sie w tym kompie działa normalnie

przeciez pisz ze dysk jest widoczny tylko nie ma do niego dostepu

Zdecyduj sie albo format c albo format wszystkich dysków :P:P:P

doskonała porada gratuluje pomysłowości i umiejętności szastania cudzymi pieniędzmi

:arrow: morning51

nie pisz kilku postów jeden po drugim do update treści posta masz opcje zmień.

coz tez mialem taki prolem ze winda xp nie chciala go nawet sformatowac, wiec sciagnolem firmowe oprogramowanie do dysku i sformatowalem nim partycje. jak na tą chwile wszystko dziala

dzieki za chęci pomocy, problem rozwiązany, przeinstalowałem system i wszystko ok, pozdrawiam

Ten problem może ci się powtórzyć ( oby nie ) Miałem ten sam problem z partycją na dysku. Ten jeden raz sformatowałem partycję z poziomu Windowsa i ten jeden raz pokazał mi się komunikat że " dysk niesformatowany " chociaż chwilę przedtem był do niego dostęp. Niepewne są programy formatujące z poziomu wina.!!