System nie otwiera dysku twardego

(Mkalski) #1

witam, moj system win xp widzi poszczegolne partycje dysku twardego, ale go nie otwiera komunikujac ze dysk nie jest sformatowany, natomiast w innym komputerze wszystko jest ok, jaka moze byc przyczyna, prosze o pomoc, dzieki, pozdrawiam

(system) #2

A na tym dysku są jakieś dane... :?: Jak nie, to nie ma przeszkód w pozbyciu się problemu, poprzez 'zapuszczenie' formata na wszystkich partycjach tego dysku... :slight_smile:

(Mkalski) #3

ten dysk zostal sformatowany na innym komputerze i jak juz pisalem, tam jest wszystko w porzadku, na tym kompie nie chce sformatowac, komunikujac ze nie mozna sformatowac tego dysku, tak bylo poprzednio wiec za pomoca particion magic 8 stworzylem 2 partycje i wlozylem go do tego ferelnego kompa i tam nadal melduje mi ze dysk nie jest sformatowany, takze pozdrawiam

(Mkalski) #4

jestem sklonny przeinstalowac system, ale czy to pomoze?

(Sbar) #5

Jak masz kompa na gwarancji to do serwisu :slight_smile:

A jak nie to proponuje zrobić FORMAT C: wszystkich dysków PEŁNY :!:

A jeśli nie wykrywa Ci Dysku to masz starą płyte główną

Też tak miałem miałem ztarego kompa kumpel wpadł z dyskiem

CAVIAR 80GB podłaczył i komp go nie widział. Mam nowego kompa i dysk chodzi. :smiley: :smiley: :smiley:

Wymien płyte główna :slight_smile:

Jeśli płyta jest nowa a Dysk nie chodzi to popatrz czy gdzieś nie odłaczył

się kabel od zasilania lub inny

(Mkalski) #6

otoz dysk ten działal w tym komputerze ale po wyjeciu i powtornym wlozeniu zaczał świrować, drugi dysk znajdujacy sie w tym kompie działa normalnie

(Mkalski) #7

przeciez pisz ze dysk jest widoczny tylko nie ma do niego dostepu

(fiesta) #8

Zdecyduj sie albo format c albo format wszystkich dysków :P:P:P

doskonała porada gratuluje pomysłowości i umiejętności szastania cudzymi pieniędzmi

:arrow: morning51

nie pisz kilku postów jeden po drugim do update treści posta masz opcje zmień.

(Bajzel) #9

coz tez mialem taki prolem ze winda xp nie chciala go nawet sformatowac, wiec sciagnolem firmowe oprogramowanie do dysku i sformatowalem nim partycje. jak na tą chwile wszystko dziala

(Mkalski) #10

dzieki za chęci pomocy, problem rozwiązany, przeinstalowałem system i wszystko ok, pozdrawiam

(Vojtz) #11

Ten problem może ci się powtórzyć ( oby nie ) Miałem ten sam problem z partycją na dysku. Ten jeden raz sformatowałem partycję z poziomu Windowsa i ten jeden raz pokazał mi się komunikat że " dysk niesformatowany " chociaż chwilę przedtem był do niego dostęp. Niepewne są programy formatujące z poziomu wina.!!