System nie startuje poprawnie

(Spacerwemgle) #1

helou, pomóżcie, proszę. Robiłam porządki na kompie. Wygląda, ze "posprzątałam" ciut za dokładnie. Po wejściu mam pusty pulpit. Potrafię wejśc jedynie do managera zadań, npróba uruchomienia czegokolwiek daje komunikat:

nie można znaleźć składnika explorer.exe i informacja o brakującym pliku iertutil.dll

Próba odtworzenia ostatniego działającego ustawienia też nie chce się zrobić, bo wyskakuje powyższy komunikat :frowning:

(Michaelp128) #2

Spróbuj wykonać:

Podaj log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Podaj log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

(Spacerwemgle) #3

cokolwiek nie próbuję zrobić pokazuje się ten komunikat, chyba nie dam sobie sama z tym rady, ale dzięki za probę pomocy

(Michaelp128) #4

Spróbuj wejść w tryb awaryjny. F8 przy starcie komputera.

(Spacerwemgle) #5

próbowałam, ten sam efekt. Awaryjny z poleceniami też się wypluwa

(ybu) #6

Pobierz plik i umieść go w folderze C:\windows\system32\

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f ... l?iertutil

(Olixxx94) #7

mEwik , Uruchom komputer z płytki instalacyjnej, wejdź do konsoli odzyskiwania (klawisz R)

wpisz MAP ARC i zapamiętaj, pod jaką litera jest napęd CD/DVD.

Wpisz expand X:/i386/explorer.ex_ C:/Windows/explorer.exe

gdzie X to litera napędu, a C to partycja systemowa.

(Spacerwemgle) #8

problem w tym, ze nie mam płytki. Kupowałam acera razem z windowsem na dysku. Rozpakowywałam sama...

zrobiłam kopię systemu (zalecany backup po instalacji), ale nie wiem czy coś z tego da się zrobić

(Spacerwemgle) #9

jak to mam zrobić w tej sytuacji, skoro niczego nie mogę otworzyć?

(Olixxx94) #10

mEwik , pobierz u kogoś innego, przenieś do siebie i spróbuj go umieścić w w/w lokalizacji.

(Spacerwemgle) #11

..ale przy próbie (nieudanej) otwarcia skype i maxthona pojawia się komunikat: nie znaleziono porządkowej 56 w bibliotece dołączanej dynamicznie iertutil.dll :o

co moge z tym zrobić?