System nie startuje poprawnie

helou, pomóżcie, proszę. Robiłam porządki na kompie. Wygląda, ze “posprzątałam” ciut za dokładnie. Po wejściu mam pusty pulpit. Potrafię wejśc jedynie do managera zadań, npróba uruchomienia czegokolwiek daje komunikat:

nie można znaleźć składnika explorer.exe i informacja o brakującym pliku iertutil.dll

Próba odtworzenia ostatniego działającego ustawienia też nie chce się zrobić, bo wyskakuje powyższy komunikat :frowning:

Spróbuj wykonać:

Podaj log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Podaj log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

cokolwiek nie próbuję zrobić pokazuje się ten komunikat, chyba nie dam sobie sama z tym rady, ale dzięki za probę pomocy

Spróbuj wejść w tryb awaryjny. F8 przy starcie komputera.

próbowałam, ten sam efekt. Awaryjny z poleceniami też się wypluwa

Pobierz plik i umieść go w folderze C:\windows\system32\

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f … l?iertutil

mEwik , Uruchom komputer z płytki instalacyjnej, wejdź do konsoli odzyskiwania (klawisz R)

wpisz MAP ARC i zapamiętaj, pod jaką litera jest napęd CD/DVD.

Wpisz expand X:/i386/explorer.ex_ C:/Windows/explorer.exe

gdzie X to litera napędu, a C to partycja systemowa.

problem w tym, ze nie mam płytki. Kupowałam acera razem z windowsem na dysku. Rozpakowywałam sama…

zrobiłam kopię systemu (zalecany backup po instalacji), ale nie wiem czy coś z tego da się zrobić

jak to mam zrobić w tej sytuacji, skoro niczego nie mogę otworzyć?

mEwik , pobierz u kogoś innego, przenieś do siebie i spróbuj go umieścić w w/w lokalizacji.

…ale przy próbie (nieudanej) otwarcia skype i maxthona pojawia się komunikat: nie znaleziono porządkowej 56 w bibliotece dołączanej dynamicznie iertutil.dll :o

co moge z tym zrobić?