System nie startuje

Witam!

Posiadam dwa dysku 500gb i 300gb.

Na 500gb stał Windows 7, w pewnym momencie potrzebowałem XP, więc zainstalowałem go z pozycji Siódemki na drugim dysku.

Zresetowałem komputer i nie pojawił się ekran wyboru systemu, tylko od razu włączył się XP.

Poczytałem w internecie i według porad znalezionych w necie, zainstalowałem easyBCD, ustawiłem gdzie na jakim dysku jest system i jaki i zresetowałem kompa.

Bo tym na dysku z Windowsem 7 wyskakuje coś takie :

File: \Boot\BCD

Status: 0xc0000098

Info: The windows boot configuration data file does not contain a valid os entry

Wyżej jest też napisane by naprawić ten problem trzeba włożyć płytę systemową i wybrać “Repair Your Computer” - ale gdy wkładam płytę, nie chcę się ona bootować i wyskakuje “Cannot boot from CD: code 5”

Coś podobnego w Lini statusu miałem ostatnio na XP :frowning: naprawa to samo zakończyło się fiaskiem :(.Najdziwniejsze to , że podzespoły komputera są sprawne nie wiem o co chodziło , Pomógł tylko format.Ale nie wszystko jest stracone jeżeli masz ważne dane to wyciągasz dysk idziesz do kolegi,znajomego lub kogoś z rodziny skopiujesz co Ci potrzeba lub od razu sprawdzisz dysk jakimś programem pod względem błędów.Może dysk się zrypał? Do końca nie mam pojęcia :slight_smile: