System nie uruchamia się

Proszę o pomoc. Czyściłem komputer i wymieniłem paste na procesorze wyjmując go. Po złożeniu uruchamia się po czym szybko restartuje a po restarcie cały czas wiatraki chodzą na pełnych obrotach i czarny ekran jest. Chciałem przez zworke ale nie nam czapeczki na tych pinach gdzie zworka. Postanowiłem wyjąć bateryjke na 40 minut ale nic się nie dzieje. Proszę o pomoc. Mam asus p5q-e.

Nie wiadomo, czy wszystko poprawnie zmontowałeś, czy nie uszkodziłeś płyty głównej, procesora, czy poprawnie go włożyłeś. Czy pamięci w porządku i dobrze włożone? Cały komputer rozbierałeś, czy tylko procesor? Miałeś jakieś doświadczenie, czy robiłeś to pierwszy raz? Napisz więcej szczegółów. Mamy kolejny przykład, że komputer to nie zabawka dla dzieci i że jego czyszczenie to nie to samo, co mycie naczyń, choć i tego nie wszyscy potrafią zrobić

Mam doświadczenie. Procesor wsadziłem poprawnie bo inaczej by nie wszedł. W poprzednim roku też czyściłem i była ta sama sytuacja. Tylko wtedy miałem czapeczkę na zworce i reset biosa pomógł. Czy można gdzieś dokupić ta czapeczkę na piny

A po co ty tak często robisz takie poważne czyszczenie z wyjmowaniem procesora i nakładaniem nowej pasty termo??? Ja mam komputer prawie 3 lata i jeszcze nie wymieniałem pasty termo, a temp. procesora oscyluje w granicach 38 stopni. W poprzednich komputerach po złożeniu sprzętu i jednorazowym nałożeniu dobrej pasty, nigdy już tego przez ok 2 max 3 lata nie wymieniałem i wszystko było w porządku. Raz na pół roku przedmuchuję tylko wnętrze blaszaka i wyjętą grafikę sprężonym powietrzem, zruszam przylegający kurz na łopatkach wiatraków i radiatorach patyczkiem do szaszłyków i wydmuchuję to i koniec. Nastała moda na częste wymienianie pasty termoprzewodzącej. Jasne, że zworki możesz dostać w każdym sklepie komputerowym, lub wyjąć ze starej płyty. Zamiast zworki możesz zastosować zwykły kawałek metalu

Wszystko jest w porządku już. Okazało się, że brat zakosił mi właściwy przewód zasilający do dysku twardego. Zamiast użyć tego do dysku użyłem tego do stacji DVD i dysk nie był zasilony :confused: