System nie widzi dysku

Witam,

Mam w komputerze 3 dyski: 1 dysk ssd na system, dysk 2 500 GB (podzielony na 2 partycje) i dysk 3 350GB zewnętrzny.

Wczoraj po reztarcie kompytera nie wiedzieć czemu system przestał widzieć dysk 2. Wygląda to tak jak na screenie.

image_id: 5565

Próbowałem “zabawy” z programem DMDE i tam widzi dysk z partycjami jako partycja podstawowa (z ikonką wykrzyknika) wszystkie są jasne jakby nieaktywne (nie mam screena, nie zdążyłem, zrobić a piszę z pracy) można przeprowadzić niby sporo operacji. Ja się nie bawiłem, żeby czegoś nie skasować.

W sumie zależało by mi na odzyskaniu stanu z przed awarii czyli 2 partycje z zawartością. W najgorszym wypadku odzyskanie chociaż niektórych ważnych dla mnie katalagów. Może wie jak to zrobić żeby przywrócić dysk do stanu używalności (bez utraty danych) ewentualnie jak i czym odzyskać dane.

Może głupio zabrzmi ale:

1.) Wyłącz komputer i całkowicie odepnij kable od tego niedziałającego dysku 500GB. (przy okazji od razu od płyty głównej)

2.) Włącz komputer a następnie po załadowaniu systemu wyłącz go ponownie.

3.) Podłącz ponownie wszystkie kable.

4.) Włącz komputer i sprawdź czy pomogło.

Alternatywa:

1.) Wyłącz komputer i całkowicie odepnij kable od dysku 350GB i 500GB.

2.) Podłącz kable z dysku 350GB do dysku 500GB

3.) Włącz komputer i sprawdź czy pomogło.

Jeśli pomogło to by znaczyło, że nawaliła ci taśma łącząca dysk 500GB. Jeśli nie to najszybciej będzie pójść do jakiegoś znajomego i sprawdzić na innym komputerze czy działa. Ewentualnie jeśli posiadasz to podłącz go do kieszeni z przejściówką na USB i też sprawdź. Chwilowo to tyle :wink:

sprawdź czy masz włorzoną zwrotkę,może wypadła