System nie włącza się bez wcześniejszych oznak błędu


(Vipowice) #1

Witam, posiadam dość duże problemy ze swoim laptopem, mianowicie Asusem K53S. Standardowo co miesiąc dwa wymagana jest reinstalacja systemu, gdyż bez żadnych ostrzeżeń i powodów po wyłączeniu laptopa już nie chce się włączyć. Wyskakuję okno które niby ma naprawiać błędy, aczkolwiek zazwyczaj nic to nie daje. W trybie awaryjnych system zładuję się aczkolwiek działa on na tyle wolno iż nie da się zrobić żądnych rzeczy... Czasami laptop ma chwilowe zwiechy, przy czym użycie procesora jest znikome, a dioda od wskaźnika aktywności napędu świeci non stop. Nie wiem czy to wina sprzętu czy infekcji... Prosiłbym o pomoc...

 

http://wklej.org/id/1587502/


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Azi) #3

Podaj temperatury i napięcia, np. tym: http://www.dobreprogramy.pl/AIDA32-Enterprise-System-Information,Program,Windows,11510.html

Zakładka Komputer>Czujnik, można zapisać dane do pliku .txt i też wrzucić na “wklej”.


(Vipowice) #4

Dany program nie pokazywał niczego w zakładce “czujnik” Program CPUID HWMonitor, dał takie wyniki:

http://wklej.org/id/1587524/


(Acorus) #5

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.

Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.


(Vipowice) #6

FRST:

http://wklej.to/gLJ01

Addition:

http://wklej.to/9WU49


(Acorus) #7

Odinstaluj ASUS WebStorage.Otwórz notatnik systemowy i wklej:

HKLM-x32\...\Run: [Adobe ARM] = C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe [932288 2010-11-16] (Adobe Systems Incorporated)
HKLM-x32\...\Run: [ASUSWebStorage] = C:\Program Files (x86)\ASUS\ASUS WebStorage\3.0.108.222\AsusWSPanel.exe [737104 2011-07-29] (ecareme)
HKLM-x32\...\Run: [mcui_exe] = "C:\Program Files\McAfee.com\Agent\mcagent.exe" /runkey
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [fheoggkfdfchfphceeifdbepaooicaho] - No Path
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.

Przeskanuj programem Malwarebytes Anti-Malware http://data-cdn.mbamupdates.com/v2/mbam/consumer/data/mbam-setup-2.0.4.1028.exe


(Vipowice) #8

Fix wykonany, skanowanie zakończone brakiem podejrzanych znalezisk.