System nie wlącza się

Witam.

Coś się stało z kompem mojej koleżanki. Gdy włącza komputer na chwilę jest wszystko dobrze, ale komputer resetuje się po ekranie ładowania XP. Pomyślałem, że to wirus i muszę zainstalować od nowa system. Po włożeniu płyty z Windows’em, jak się odpala komputer pojawia się komunikat, żeby nacisnąć dowolny klawisz do rozruchu płyty. Naciskam ale nie działa. Sprawdzałem klawiaturę i jest dobrze podłączona (w BIOS’ie normalnie działa), ale jak się pyta o rozruch to klawiatura nie działa. Nawet nie można włączyć trybu awaryjnego.

Więc co trzeba zrobić, aby po prostu zainstalować Windowsa.

Co do klawiatury:

W biosie przejdź do Integrated Peripherals i włącz:

USB Keyboard Support, USB Mouse Support, USB Dos Support oraz USB Legacy Support.

Wejdź do trybu awaryjnego. Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz.

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Odinstaluj w trybie awaryjnym sterowniki do karty graficznej i spróbuj uruchomić komputer w trybie normalnym.

A ja proponuję coś innego…

Dawno dawno temu za czasów Windozy 2k miałem ten sam problem. Nie jest to związane z klawą ani USB, tylko z RAMem:

* przy ładowaniu sysa są kopiowane pliki do RAMu

* przy instalacji system wykonał wciśnięcie klawisza, tylko pojawił się błąd RAM i nie miał jak załadować instalatora doń.

Rozwiązanie jest takie:

Wziąć rozkręcić PieCyka, wyciągnąć RAM, wziąć kartkę i potrzeć styki o nią, tak aby były czyste :stuck_out_tongue:

Wtedy musiałem wzywać informatyka i tracić dwie dychy :stuck_out_tongue: