System nie "wstaje" / awaryjny również

Witam! Lat kilka temu zmieniłem RAM z 800 na 1066MHz (DDR2) - początkowo zauważałem problemy, częste bluescreeny itp. przeinstalowałem system i niby wszystko działało ok, choć nie ukrywam, iż bluescreen czasem jeszcze się pojawiał. Dziś problem mam odrobinę inny, choć podejrzewam o niego właśnie pamięci (aczkolwiek mylić się mogę). Otóż normalnie, owe niebieskie ekrany pojawiały się podczas działania systemu (np. podczas gry).

Tym razem, problem pojawia się już przy próbie uruchomienia komputera. Niby wszystko pięknie, ładnie - okno ładowania systemu i buuum! bluescreen… Nie jestem w stanie nawet przeczytać jego treści -> przez ułamek sekundy widnieje czarny ekran, przez kolejny ułamek owy screen, po czym następuje restart komputera.

Próba uruchomienia go w trybie awaryjnym, kończy się identycznie. Oczywiście uruchomiłem narzędzie naprawy (nie to z płyty, tylko to wyświetlane podczas uruchamiana). W przypadku narzędzia, wyświetla się komunikat, aby włączyć jakąś ochronę systemu na dysku, czy coś takiego - oczywiście ptaszka nie da się zaznaczyć.

Normalnie nie pisałbym, tylko zrobił format i wsio. Ale na myśl, że czeka mnie kilka godzin instalacji programów, update’ów etc. dostaję białej gorączki…

Zdarzyło Wam się to kiedykolwiek? Macie jakieś sugestie?

przeskanuj pamięci tym

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12492.html

oraz zrób sprawdzanie plików z płytki systemowej w CMD

sfc /scannow

a co do reinstalacji to na przyszłość

jak-poprawnie-wykonac-backup-systemu-t504147.html

chodzi o XP ale w moim poście polecam używać wbudowanego kreatora w windowsa(w xp tego nie było ale vista/7 jest) przez co przywracamy poprzez płytę z windwosem

i dzięki temu z instalacji np 30minut zrobi się 20 minut razem z programami które wystarczy zaktualizować(nawet nie wszystkie)