System nie wykrywa dysku, bądź partycji

Witam,

mam problem z kompem, od jakiegoś czasu dysk podczas pracy kompa wyłączał się i włączał, a chwilę potem system zawieszał się i komp się resetował. Na początku myślałem, że to z przegrzania. Ale dziś komp po zresetowaniu się uruchamiając wyświetlił komunikat “DISK FALITUE… coś tam” Sprawdzałem taśmy i wszystko, ale nic.

Podczas załączania kompa wciskam F9 i tam jest takie okienko i tam coś pisało, że nie wykrywa partycji. Gdzie to sprawdzić w BIOS’ie ?

I jak naprawić kompa ?

Pozdrawiam

podmień zasilacz, podłącz dysk na Primary Master następnie podłącz pozostałe urządzenia.

Zasilacz ?? Cały nowy ?? Zasilacz jest ok bo wszystko inne działa.

A zrobiłem to co pisałeś, ale nic z tego. Czyli dysk może być uszkodzony ?

Podczas pracy na kompie ten dysk ci się wyłączał słychać było takie coś jak by ktoś mu zasilanie odcinał? Jeśli tak to spróbuj przepiąć dysk pod inne gniazdo zasilające albo zrób tak aby dysk nie był na tej samej tasiemce co CD-Rom ewentualnie DVD …też miałem taki podobny problem ale u mnie to coś z biosem w płycie głównej jest nie tak że czasem mi tak dziwnie jakoś działa więc wtedy resetuje cały bios i czasem to pomaga … no ale nie wiem czy u ciebie wine za to ponosi bios no albo może coś z dyskiem jest nie tak na dysku ustaw zworkę na master i podepnij pod gniazdo IDE1 na tasiemce dysk podepnij na końcowe gniazdo no albo odepnij inny napęd i niech sam dysk pracuje może to wina jakiegoś napędu optycznego…wiem ze LG czasem takie problemy sprawia albo Tasiemki od dysku te żółte sa najgorsze:/

Ja właśnie mam żółtą :expressionless: ale to nie przez nią. Inną też sprawdzałem i nic.

A teraz jak próbuje włączyć kompa to głośniczek systemowy tak pikia przerywając, ale w ciągłej lini. Nie wiem czemu tak. Na dodatek klawiatura już nie działa.

A czy instalka nowego systemu załatwi to ?

ogólnie jak mi takie coś się działo takie wyłączanie dysku spowodowało przesunięcie partycji rozruchowej czyli tą cześć odpowiedzialną za rozruch i bez bawienia nie obeszło się… jest sposób abyś mógł przynajmniej uruchomić kompa musisz mieć dyskietkę rozruchową Windows XP SP2 po włożeniu której może uda ci się uruchomić kompa mi przynajmniej udało :slight_smile:

Potem tylko miałem kłopot bo inne partycje się tez poprzesuwały i trochę motki było aby je odzyskać:)

Ale jeśli na dysku nie masz nic cennego to walnij format i zmień tasiemkę te żółte są tragiczne :confused:

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 13:44

http://1gighost.net/virginia/xpquick.exe

XP Quick Boot Diskette

Niee format odpada bo mam tam prace licencjacką.

a teraz wrzuciłęm tą dyskietke i to co dałeś i pokazało się takie coś.

Windows could not start because of a computer disk hardware configuration problem.

Could not read from the selected boot disk. Check boot path and disk hardware.

Please check the Windows documentation about hardware disk configuration and your hardware reference manuals for additional information.

I nie wiem noo… a jak zmienie bios’a ? podepnę inny dysk ?? cokolwiek to pójdzie ?