System nie wykrywa dysku zewnętrznego Samsung

Witam!

Dzisiaj w Biedronce zakupiłem sobie dysk przenośny Samsung M2 Portable. Do tego dysku jest oczywiście dołączony kabel USB, na opakowaniu jak byk jest napisane że obsługuje interfejs USB w wersji 2.0. Jednakże mój problem polega na tym że system wcale go nie wykrywa. Męczę się z tym dyskiem już od kilku dobrych godzin. Próbowałem już wszystkiego zainstalowałem oprogramowanie Samsunga, zmieniałem kable, próbowałem nawet ustawień w BIOSie jednak system wciąż nie chce wykrywać tego dysku, uparcie twierdzi że nie może do niego znaleźć sterowników (w Menedżerze urządzeń po podłączeniu go jest umieszczony obok niego żółty wykrzyknik), choć powinien działać bezpośrednio po podłączeniu go do portu. O dziwo telewizor go rozpoznaje bez problemu (też firmy Samsung). Co może być przyczyną takiego zachowania się dysku?

Proszę o pomoc.

Moja płyta główna oraz system są takie jak w moim podpisie.

Dziękuję i pozdrawiam.

Witaj, też mam ten dysk tylko mój problem z nim był inny a mianowicie po podłączeniu dysku pojawiał się BSOD i reset, pomogło przepięcie do innego portu USB, próbowałeś ?? Jeśli tak to nie mam pomysłów.

Próbowałem już wszystkich dostępnych portów w moim komputerze, to także nic nie dało

Hmmm… Najlepiej jeżeli sprawdzisz ten dysk na innym komputerze.