System nie wykrywa głośników, nie mam dzwięku


(Pavel Jurkievicz) #1

Dzień dobry. Podobnych tematów w całym internecie jest wiele, niestety około 6 godzin poszukiwań nie przyniosło efektów i problemu nie rozwiązałem.

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-P35-DS3 (istnieją jej 3 wersje, rev.1.0, rev2.0 oraz rev.2.1) Nie wiem którą wersję posiadam i nie ma tego nigdzie na płycie głównej. Przeistalowałem system na Windows 7. Wszystko śmiga z wyjątkiem tego że nie mam dzwięku. Zainstalowałem oprogramowanie do płyty głównej i oprogramowanie realtec do zintegrowanej karty muzycznej. Niestety windows ciągle nie widzi podłączonego sprzętu. Nie jestem dobry w informatyce więc odpowiem na wszelkie pytania na które odpowiedź może być pomocna. Poniżej wklejam istotne screenshooty.


(Jas162) #2

Próbowałeś sterów ze strony producenta: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p35-ds3/download/

Głośniki podłączałeś w dobre wejścia?


(system) #3

Płyta Gigabyte z chipsetem P35 nie jest bardzo stara i powinna być kompatybilna w pełni z win 7, więc wszystko powinno działać bez problemów. Mam pytanie. Jakie ty sterowniki instalowałeś, jak do twojej płyty wszystkie sterowniki powinny być w bazie win 7 i przy instalacji systemu wszystko powinno się automatycznie zainstalować i dźwięk powinien działać bez problemu. Tak się składa, że ja mam bardzo podobną płytę z tym samym chipsetem Gigabyte GA P35 DS3L i przy instalacji systemu win 7 professional /oryginał box!/ nie instalowałem żadnych sterowników i wszystko działa jak należy. I na płycie jest zdecydowanie zaznaczony model rewizji rev