System nie wykrywa karty graficznej / Windows 7

Witam,

Od kilku dni borykam sie z pewnym problemem. Podczas uruchamiania komputera (jeszcze przed rozpoczęciem ładowania systemu) pojawiaja sie różnego typu artefakty. Nie jest tego duzo - Kilka pionowych niebieskich kresek. Po załadowaniu sie systemu, przechodzi on w wygląd klasyczny, brak aero. Gdy próbuje wejsc do ustawień karty, otrzymuje taki błąd - “użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej nvidia”. W menadzerze urządzeń karta graficzna jest widoczna, lecz na ikonce jest wykrzyknik. Po wejsciu we własciwosci w stanie urządzenia napisane jest - “System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)”.

Reinstalacja / aktualizacja sterowników, format, czyszczenie podzespołow, "dociskanie karty, to wszystko niestety nie skutkuje.

Problem pojawił się podczas grania w DiRT 3. Gra się zawiesiła, restart kompa no i jestem w tym momencie. Nie było czuć zanego smordu spalenizny, nic. Zwykła zwiecha…

Czasami wszystko wraca do normy. Samo z siebie, badz jak odinstaluje jakiś program (za kazdem razem inny), nie widze zadnego powiązania z programami ktore odinstalowywałem: Office, Cubase, iTunes. Komp skanowany antywirusem - nic nie wykrył.

Nie mam możliwości sprawdzenia karty graficznej, lecz przed pojsciem do serwisu, chciałbym sie dowiedzieć czy mam zanosić caly komputer, czy tylko karte.

Sprzęt:

Asus P5K-WS

Intel Core Quad 6600 2,4Ghz

GeForce 8800 GTS 512

KINGSTON HyperX 4GB

Zasilacz Volcano 700 W

Windows 7 Ultimate (oryginalny)

Zestaw kupiony w polowie 2007 r.

Z gory dziekuje za pomoc, o ile ktoś sie pokusi :wink:

Karta została uszkodzona(pamięci).

Konkretnie i to mi sie podoba :slight_smile:

A wiesz, może jaki jest koszt naprawy ?