System nie wykrywa odtwarzacza mp3

(Niemiecp) #1

Mam problem z moim odtwarzaczem Sony NWD-B105F. Otóż nagle się tak stało, że po wpięciu odtwarzacza do usb pokazuje mi się że nie rozpoznano urządzenia usb i nic więcej. Nie wyświetla mi się żaden dysk dodatkowy żeby skopiować coś ani nic. Chciałem wgrać nowe oprogramowanie ale nie jest to chyba możliwe jak urządzenie nie zostanie wykryte i nie wiem czy da się coś zrobić czy całkiem ten odtwarzacz padł? Jak ktoś ma jakiś pomysł to chętnie słucham.

(Agatonster) #2

bobek14 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(system) #3

Może któryś z pinów nie styka? u mnie jest taki objaw na komórce. Spróbuj przeczyścić styki (pędzelkiem), poruszaj wtyczką...

(Niemiecp) #4

Przeczyściłem ale to nie to. Coś jak by się skasowało w jakiś sposób i w ogóle nie znajduje urządzenia. Pisze że znajduje ale nieznane urządzenie więc skoro nie wie co to, to nawet nie wyświetli dodatkowego dysku bo nie wie że to dysk.

(Cedar) #5

No to teraz odłącz urządzenie od komputera, odinstaluj dokładnie oprogramowanie tego urządzenia (jeśli już coś instalowałeś), wyczyść system za śmieci i pozostałości oprogramowania (chociaż za pomocą CCleaner) i dopiero zainstaluj od nowa sterowniki i oprogramowanie. Wszystkie te czynności robisz przy odłączonym urządzeniu od komputera.

Podłączanie urządzenia do komputera przed zainstalowaniem sterowników i pozostałego oprogramowania to jest tylko proszenie się o problemy, nawet dopiero po pewnym czasie!

Jedyny wyjątek - możesz podłączyć wcześniej jeśli np. w instrukcji urządzenia jest to wyraźnie napisane.

PS. tu masz podobne wątki:

mp4-t353349.html#p2303618

problem-polaczenia-aparatu-kodak-komputerem-t353376.html#p2303806

(Niemiecp) #6

Do tego odtwarzacza nigdy nie instalowałem żadnych sterowników bo nie były one wymagane więc i nie muszę nic usuwać, a problem jest nie tylko u mnie więc to nie wina oprogramowania żadnego na komputerze, sprawdzałem odtwarzacz na 3 komputerach i na wszystkich jest to samo, systemy na tych komputerach to Vista i XP.

(Cedar) #7

No to najwyższy czas sprawdzić ze sterownikami skoro producent takie udostepnia dla danego systemu operacyjnego. Jeśli nie bierzesz porad pod uwagę to po co zadajesz pytanie na forum?

(Niemiecp) #8

Bo już pisałem że nie wymaga to urządzenie sterowników i producent takich nie udostępnia. Jest dostępna tylko nowa wersja oprogramowania odtwarzacza.

(Cedar) #9

OK, no to teraz jaśniej napisałeś, bo w pierwszym poście zrozumiałem, że chodzi o oprogramowanie do komputera. Skasuj w menadżerze urządzeń jego wpis i spróbuj ponownego wyszukania urządzenia. Sprawdzałeś podłączenie do innego portu USB?

(Niemiecp) #10

Skasowałem w menadżerze urządzeń ten wpis i po ponownym wyszukaniu dalej dzieje się tak samo. W innych portach też sprawdzałem i jest tak samo. Próbowałem też jeszcze na dwóch innych komputerach z systemem Vista i XP i to samo się dzieje.