System nie wykrywa odtwarzacza mp3

Mam problem z moim odtwarzaczem Sony NWD-B105F. Otóż nagle się tak stało, że po wpięciu odtwarzacza do usb pokazuje mi się że nie rozpoznano urządzenia usb i nic więcej. Nie wyświetla mi się żaden dysk dodatkowy żeby skopiować coś ani nic. Chciałem wgrać nowe oprogramowanie ale nie jest to chyba możliwe jak urządzenie nie zostanie wykryte i nie wiem czy da się coś zrobić czy całkiem ten odtwarzacz padł? Jak ktoś ma jakiś pomysł to chętnie słucham.

bobek14 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może któryś z pinów nie styka? u mnie jest taki objaw na komórce. Spróbuj przeczyścić styki (pędzelkiem), poruszaj wtyczką…

Przeczyściłem ale to nie to. Coś jak by się skasowało w jakiś sposób i w ogóle nie znajduje urządzenia. Pisze że znajduje ale nieznane urządzenie więc skoro nie wie co to, to nawet nie wyświetli dodatkowego dysku bo nie wie że to dysk.

No to teraz odłącz urządzenie od komputera, odinstaluj dokładnie oprogramowanie tego urządzenia (jeśli już coś instalowałeś), wyczyść system za śmieci i pozostałości oprogramowania (chociaż za pomocą CCleaner) i dopiero zainstaluj od nowa sterowniki i oprogramowanie. Wszystkie te czynności robisz przy odłączonym urządzeniu od komputera.

Podłączanie urządzenia do komputera przed zainstalowaniem sterowników i pozostałego oprogramowania to jest tylko proszenie się o problemy, nawet dopiero po pewnym czasie!

Jedyny wyjątek - możesz podłączyć wcześniej jeśli np. w instrukcji urządzenia jest to wyraźnie napisane.

PS. tu masz podobne wątki:

mp4-t353349.html#p2303618

problem-polaczenia-aparatu-kodak-komputerem-t353376.html#p2303806

Do tego odtwarzacza nigdy nie instalowałem żadnych sterowników bo nie były one wymagane więc i nie muszę nic usuwać, a problem jest nie tylko u mnie więc to nie wina oprogramowania żadnego na komputerze, sprawdzałem odtwarzacz na 3 komputerach i na wszystkich jest to samo, systemy na tych komputerach to Vista i XP.

No to najwyższy czas sprawdzić ze sterownikami skoro producent takie udostepnia dla danego systemu operacyjnego. Jeśli nie bierzesz porad pod uwagę to po co zadajesz pytanie na forum?

Bo już pisałem że nie wymaga to urządzenie sterowników i producent takich nie udostępnia. Jest dostępna tylko nowa wersja oprogramowania odtwarzacza.

OK, no to teraz jaśniej napisałeś, bo w pierwszym poście zrozumiałem, że chodzi o oprogramowanie do komputera. Skasuj w menadżerze urządzeń jego wpis i spróbuj ponownego wyszukania urządzenia. Sprawdzałeś podłączenie do innego portu USB?

Skasowałem w menadżerze urządzeń ten wpis i po ponownym wyszukaniu dalej dzieje się tak samo. W innych portach też sprawdzałem i jest tak samo. Próbowałem też jeszcze na dwóch innych komputerach z systemem Vista i XP i to samo się dzieje.