System nie wykrywa sieci bezprzewodowej

Witam

Skonfigurowałem dzisiaj mój nowy router ASMAX AR 1004g. Jeden komputer jest podpięty przez kabel Ethernet, drugi przez Wifi (TP-Link TL-WN321G)

W drugim komputerze, system nie wykrywa żadnych sieci bezprzewodowych. Zdziwiło mnie, gdy wszedłem do ich programu i tam jakimś cudem wszystko gra, i można się podłączyć. Niestety co restart trzeba wpisywać hasło itp…

Dlaczego system nie wykrywa żadnych sieci bezprzewodowych, jeżeli karta adapter Wifi jest prawidłowo podłączony i skonfigurowany?

Jak skonfigurować sieć, aby nikt się do niej nie dostał?

*Posiadam Win XP

Bo program do zarządzania sieciami producenta karty “przejął kontrolę” nad obsługą sieci. Wyłącz go/odinstaluj i nie powinno być problemu.

Według instrukcji dołączonej do routera.

Asmax jest fabrycznie skonfigurowany tak że dopuszcza do sieci tylko te urządzenia które znają hasło, przy pierwszym wyszukiwaniu sieci i próbie zalogowania się do niej powinieneś wpisać to hasło z routera

Po zalogowaniu szukaj Wireless-security

asmax.jpg

Wszystko już działa. Podczas instalacji kliknąłem coś, aby przez Windows sieć została skonfigurowana, a nie przez ich program.

Jeszcze jedno pytanie!:

Czy zmienić domyślne hasło routera? Mieszkam na osiedlu, więc raczej nie ma tu ‘hakerów’, czy coś w tym stylu…

Oczywiście że tak. Jeżeli tego nie zrobisz, zawsze istnieje szansa że jakiś dzieciak będzie chciał pobawić się w hakiera i nagrzebie Ci w ustawieniach routera, a w najgorszym wypadku zablokuje Ci dostęp do niego.