System nie wykrywa USB

Po podłączeniu mp3 do komputera, nie wykrywa dysku wymiennego. A na mp3 znajduje sie ikonka informująca połączenie z komputerem. Dodam, że dawniej miałam system Windows MIlenium i wszystko chodziło dobrze dopóki nie wgrałam XP. Ktoś też ma taki problem ? Proszę o pomoc :frowning:

Może jakies sterowniki ? Mam SP 2 ale podobno tam sa jakieś błędy…

Jeśli jest to XP z SP2 to normalne. SP2 ma problem z rozpoznawaniem niektórych urządzeń

krycha16 , napisz, jaką masz płytę główną (producent, model). Jeżeli tego nie wiesz, to sprawdzisz to programem EVEREST.

Otwórz program, ikonka Komputer, ikonka Podsumowanie i odczytaj nazwę z pozycji: Nazwa płyty głównej.

pobrałam ten program.

nazwa płyty głównej: PCPartner AP133AAS13/AP133AAS3/AP133ABS3/AP133AMS3

i co dalej ?

Możesz jeszcze podać dokładny model tego playera ?

Sprawdź jeszczę nazwę z pozycji: Mikroukład płyty głównej.

To chyba wina SP2.Mialem też taki problem i na SP1 śmiga.A przez co podłaczasz mp3??Bezpośrednio do gniazda usb przy kompie czy przez usb hub (rozdzielacz)??Aha i zobacz w menedzeze urządzen czy jest w ogole mp3 a jesli tak to czy niema przy nim żółtego znaczku z wykrzyknikiem??

może trzeba sformatować?? spróbuj podłączyć do innego komputera i tak zrobić. Dla mojej mp3 pomogło, bo miałem tak, że nie dała się otworzyć, ale była widoczna… oczywiście nie gwarantuję bo pewnie mam inny model :stuck_out_tongue:

Mikroukład płyty głównej: VIA VT82C694X Apollo Pro133A

model mp3: Philips SA 1100

próbowałam także z mp3 koleżanki ale też jej nie wykrywa (dawniej jak miałam Milenium wykrywało)

próbowałam podłączać przez kabel USB i bezpośrednio do kompa. Nic z tego. Nie wykrywa też w menedżerze urządzeń. Ktoś wie co mam zrobić ?

Kolego w panelu sterowania jest : Dodaj sprzęt - spróbuj tym może się uda.Mi kiedyś pomogło :smiley: :smiley: :smiley:

marcino380: myślisz o tym co ja. Własnie przegladałam forum i znalazłam. Nic z tego. Wykrywa jakiś port komunikacyjny (COM3) nie wiem czy o to tu chodzi ale by on zaznaczony żółtym wykrzyknikiem. W sumie nie znam sie na takich rzeczach więc prosiłabym o wskazówki.

Oznacza że masz zepsuty port.A nie pomaga przełożenie do innego??Pewnie sterownik sie zepsul lub usunęłaś.System windows powinien ci pomoc

krycha16 , pobierz i zainstaluj VIA HYPERION PRO 5.14A.

Następnie pobierz i zainstaluj Philips Application Lounge.

Powinno pomóc.

Zmień w biosie ustawienie usb na 1V, u mnie zadziałało

Zmień w biosie ustawienie usb na 1V, u mnie zadziałało

zainstalowałam to i nic… moze cos jest zepsute ? ale to by bylo dziwne bo stoi bezczynnie nic by mu sie nie moglo stac ;/

ee a gdzie to jest bo wiecie ja sie na tym nie znam… dziwne zeby ten port zepsul sie od stania ;/