System nie wyłącza się - potrzebne "wymuszenie zamknięcie komputera"

Witam ostatnimi czasy mam problem z wyłączaniem komputera za każdym razem muszę wymusić zamknięcie przez co wyłączanie się wydłuża o jakieś 5 sekund za każdym razem jakiś program nie odpowiada jednak żadnego programu nie mam pokazanego (w tym okienku gdzie powinien on być) zanim zdążę kliknąć wymuś zamknięcie komputer się sam wyłączy, i tu drugi poroblem po włączaniu komputera nie raz na początku klawa się sama odłączy diody led się palą ale klawa nie reaguje, myszka pracuje normalnie jedyne co pomaga to wyłączenie razer synapse i wtedy klawiatura się znów włącza. Nie wiem czy to nie jakiś wirus bo do tej pory się tak nie robiło jeszcze jedno co mnie zdziwiło miałem 290gb wolnego na dysku potem spadło gdy zaczęły się te dziwne rzeczy dziać do 190 czyli 100 gb znikło i po skanach wszystkimi możliwymi programami antywirusowymi wróciło spowrotem na 290gb, jednak problem z wyłączaniem komputera pozostał a avast nic nie wykrywa tak samo jak inne programy może jakiś proces jest nie tak ale sprawdzałem wszystkie i niby wszystkie są okej nie wiem co z tym zrobić. 

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie wątek trafi do Kosza.