System nie znajduje pliku stronicowania


(Y1) #1

Witam serdecznie,

Chciałem się zwrócić z ogromną prośbą o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Ostatnio korzystanie z absorbujących dużo pamięci programów stało się uciążliwe, aby nie powiedzieć niemożliwe z racji "zaginięcia" pliku stronicowania. Przeglądałem już wiele dyskusji na różnych forach, polskich/zagranicznych, ale żadne z sugerowanych remediów nie poskutkowało.

Przy każdym włączaniu systemu, po zalogowaniu ukazuje się okienko z Opcjami wydajności. Tam dowiaduję się, że pliku stronicowania brak (zaznaczona jest opcja "Bez pliku stronicowania"). Kiedy zmieniam ustawienia na rozmiar niestandardowy, bądź rozmiar kontrolowany przez system, wyskakuje mi okienko, że jest, jednak, plik pagefile.sys i czy ma on zostać zastąpiony przez nowy. Zatwierdzam, zgodnie z poleceniami uruchamiam ponownie komputer, po czym ustawienia okazują się być nieruszone, komputer pliku stronicowania nie znajduje. Sprawdzałem rejestr, plik powinien istnieć. Posiadam wszelkie niezbędne uprawnienia, jestem administratorem komputera, próbowałem zmieniać ustawienia w trybie awaryjnym, nie odnosi to żadnego skutku. Przy niektórych próbach pojawia się komunikat, że plik stronicowania nie mógł zostać utworzony na skutek bliżej nieokreślonego błędu i do dyspozycji mam plik tymczasowy, którego i tak system nie odnajduje. Posiadam jedną partycję, nie wiem, czy to może jakiś związek z przedstawionym problemem.

Jakieś koncepcje gdzie leży problem i jak go rozwiązać? Będę wdzięczny za każde sugestie i pomoc.

Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję.y


(Agatonster) #2

xxxyz ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.