System operacyjny bez dysku

Witam mam bardzo ważne pytanie otóż na allegro kupiłem laptopa Dell latitude Xpi ale on posiada tylko i wyłącznie stację dyskietek(proszę mi nie mówić że to złom bo jest może stary technologicznie ale nowy z torbą za 80zł) i mam pytanie otóż nie posiada on dysku twardego a ja chciałem zainstalować na nim win 95

lub damn small linuks ale tak żeby nie instalować na dysku wiem na 100% że tak można bo tak pisze w komputer świat ale proszę mi podać dokładnom instrukcje jak to zrobić !!

Na czym chcesz zainstalować system, skoro nie masz dysku? Na dyskietkach?

“Dokładnom” mówisz? Nie wydaje mi się, żeby to było możliwe. Sam się zastanów, jak sobie to wyobrażasz? Przecież system sam tworzy różne pliki temp itp. gdzie miałby je zapisywać?

Spróbuj może czegoś z live cd.

:shock: jakieś 14 latek na strychu u kogoś przeleżał, że taka nówka sztuka?? A tak w ogóle, to te 80 zeta to za lapka czy za tą torbe?

A co do systemu, to poczytaj dokładnie albo zmień źródło (nie wiem co za rewelacje w tym artykule podali) System bez dysku zadziała ale zbootowany z innego napędu a zainstolować to trzeba na czymś - czytaj - dysk (może być nawet przenośny o ile ta twoja prechistoryczna nówka będzie w stanie to obsłużyć a mówiąc szczerze watpie.

hahahahahah za lapka z torbą 80zł kolego :smiley: takie są teraz okazje na allegro !

a moja rada jest taka żebyś go utopił w wannie (jeśli masz) albo wyrzucił przez okno :wink:

boże święty i jedyny… co to za złom jest o.o nówka sztuka za 80 zł i do tego z torbą ?! pokaż mi gdzie :o

a co do tematu - nie ma takiej opcji, ratuje Cię tylko live-cd, ale skoro nie masz napędu CD/DVD… to wywal go lepiej przez okno ;p bo do takich prehistorycznych sprzętów nie ma nawet części zamiennych czy nawet dodatków w postaci napędów płyt czy też dysków : ))

Miałeś nie mówić że to złom.on jest “stary technologicznie ale nowy z torbą za 80zł”

Oto laptop który kupiłem http://www.allegro.pl/item547865970_del … ml#gallery mam w domu stacje cd ale ni mam do apka usb dokupie na port smptcia a macie jakiś system co by na dyskietkę wszedł

Dodane 12.02.2009 (Cz) 21:40

Oto laptop który kupiłem http://www.allegro.pl/item547865970_del … ml#gallery mam w domu stacje cd ale ni mam do apka usb dokupie na port smptcia a macie jakiś system co by na dyskietkę wszedł

System na dyskietce? dawno się na tym forum tak nie uśmiałem… :smiley:

na dyskietce ale startowej to Ty możesz odpalić dosa z win98 (chyba)

kup. Tylko może najpierw sprawdź czy to da się zbootować z czegoś po za dyskiem i floopem. A wygląda ładnie, może w jakimś muzeum wezmą.

chłopcy a nikt nie pomyślał o najprostszym

dokupić dysk za 10zł

http://www.allegro.pl/27711_2gb_9gb.htm … view=gtext

i zainstaluj jakiegoś linuksa bo windows 98 już mało aktualny

Może norton commander wejdzie na dyskietkę?

Czym się kierowałeś kupując tego laptopa? Przecież na nim nic zrobisz. Ja rozumiem, że kasy człowiek może nie mieć na lepszy sprzęt, ale bez przesady. Lepiej wydać nieco więcej i mieć coś z tego niż wydać grosze i nie mieć żadnego pożytku.

No cenzura ja mam w chacie 6gb ram intel core 2 duo qad 650gb ge force 9800gs a stary laptop ma mi służyć do pisania bawienia się słuchania muzy i powiedzcie mi do cenzura jaki inny programik z myszką wejdzie

i co w związku z tym?

po prostu chwalipięta. A do tematu :google:

informatyk1996 , z ciebie jak z koziej d… trąba!!

mówię żebyś dokupił dysk za 10zł i postawił system jaki chcesz

przydałaby się do tego jeszcze karta sieciowa bo chyba niema wbudowanej

informatyk1996 , kolego, po pierwsze - nie bluzgaj aż tak strasznie, bo się ktoś zdenerwować może. Po drugie, to z czego chcesz tej muzyki słuchać? Z dyskietek???

z tego co pamiętam 95 można było na kilka dyskietek wrzucić.

a owszem, pomyślał, ale informatyk1996 , wyraźnie pytał o postawienie systemu bez HDD