System operacyjny-kopia zapasowa

Mam następujący problem:

chodzi o kopie zapasową systemu z wszystkimi programami/całej partycji. Jak to zrobic?

chce by kopia znajdowała się na dysku twardym lub płytach DVD, ale co najważniejsze, musi sie uruchmić (rozpakować) z wiersza poleceń po wybraniu z odpowiedniej lokalizacji lub z samostartującej plyty DVD. by mnie dobrze zrozumiano; w kompie bez rzadnych danych i systemu operacyjnego chce odtworzyć całą zawartość.

PS rzadko pisze na forum ale irytują Mnie osoby które odpowiadają na posty nie mając o tym pojecia wiec prosze o odpowiedź osoby które juz to robiły a nie czytały o tym w pisemku komputerowym, dziekuję z góry :wink:

Polecam kupno programu Acronis True Image Za pomocą programu można utworzyć obraz partycji np. systemowej, zapisać obraz na dyskach DVD lub na dysku twardym na przygotowanej przez program ukrytej partycji, lub po prostu w danym katalogu. Program pozwala na utworzenie bootowalnych płyt z programem pozwalającym na przywrócenie partycji z obrazu. Pozwala także na utworzenie na dysku bootloadera który uruchamia program pozwalający przywrócić partycję. Korzystanie z programu jest bardzo proste oraz daje wiele innych możliwości jeśli chodzi o tworzenie kopi zapasowych. Jest wersja polska tego programu, jednak ja polecam wersję angielską gdyż dla tego języka częściej pojawiają się aktualizację, a licencja na wersję polską nie upoważnia do korzystania z innych wersji językowych.

Program pozwala na tworzenie kopii przyrostowych dzięki czemu (tworząc je regularnie np. co tydzień) możemy mieć stale aktualna kopię systemu przy stosunkowo niewielkim zużyciu miejsca. Zawiera także harmonogram zadań dzięki czemu (po właściwym zaplanowaniu tworzenia kopii) nie musimy się martwić o regularne ich tworzenie.

Podobnym programem jest Norton Ghost ale nie używałem go więc go nie opisuję choć spotkałem się w internecie z opiniami że Acronis True Image jest lepszy.