System operacyjny zawiesza się po wybraniu systemu

Miałem zainstalowanego Windows-a XP, konsolę odzyskiwania Windows oraz Windows-a Longhorna. Wczoraj komputer normalnie sie włączał jednak dziś zamiast ekranu Windowsa ujżałem komunikat o braku pliku NTLDR. Włożyłem płytke z XP-ekiem i skopiowałem plik NTLDR. Dla pewności wpisałem jeszcze komendy FIXBOOT oraz FIXMBR. Następnie zresetowałem komputer. Pojawił się ekran wyboru systemu operacyjnego po wybraniu opcji xp komputer uruchamia się ponownie po wybraniu longhorna także, wybranie konsoli odzyskiwania windows-a powoduje wyświetlenie komunikatu “A disk read error occurred Press enter ctrl-alt-delete to restart”. Wtedy użyłem swoją płytke z linuksem i usunąłem partycje z Longhornem. Dla pewności użyłem jeszcze raz konsoli odzyskiwania z płyty CD i wpisałem fixboot i fixmbr. Nic się jednak nie zmieniło. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Obawiam się, że przeinstalować system. Plik NTLDR jest odpowiedzialny za ładowanie systemu.

Ewentualnie spróbuj fixboot lub fixmbr - może to coś da ( z przełącznikiem /r)

System NTFS na Xp ma sie rozumieć ??

Uruchom kompa z płyty instalacyjnej XP (Płyta w napędzie) .Wywołaj konsolę odzyskiwania .Wpisz:

*COPY X:\i386\NTLDR C:*

Spacji chyba nie pomyliłem . :slight_smile:

Ps. sorry:

Tak to powinno chyba wyglądać

*cd C:*

copy X:\i386\ntldr

http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry65742

.