System operacyjny

Mam takie pytanko.Miałem ostatnio formatowany dysk dwa razy.I teraz za kazdym razem przy uruchamianiu kompa wyskakuje mi na samym poczatku komunikat “Wybierz system operacyjny” ,mam do wyboru dwa razy “Microsoft Windows XP Home Edition” i “Nieznany system operacyjny na dysku D” Tylko problem polega na tym ze moge jedynie jeden z tych programow odpalic (Microsoft Windows XP Home Edition)bo podczas proby uruchomienia pozostalych dwoch pisze ze “system not found” czy jakos tak.W jaki sposob moge zrobic ze podczas odpalania kompa bedzie mi automatycznie wskakiwal system ktory powinien bez mozliwosci wyboru?Jak usunac pozostale systemy ktorych wogole nie ma?

Z gory dzieki za odpowiedz i pomoc…

start / panel sterowania / system / zaawansowane / uruchamianie i odzyskiwanie - ustawienia

i tam w “domyślny system operacyjny” masz pokazane systemy klikni edytuj i usuń wpis o niepotrzebnym systemie

Wielkie dzieki za pomoc wszystko jest ok :slight_smile: A jesli moge jeszcze zapytac mam problem z ikonka od dysku wogole mi sie nie wyswietla jak moge ja naprawic?Moze mogl by mi ktos w tym pomoc?

Gdzie się nie wyświetla ??

A czy coś zamiast niej się wyświetla ??

Czy możesz wejść na ten dysk ??

spróbuj TweakUI, ma funkcje naprawiania ikon

A co to jest ten TweakUI bo niebardzo wiem?!

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

A wiesz, co to są Google??

http://www.google.pl/search?q=TweakUI&i … =firefox-a

Pierwszy polski link od góry.