System piracki

mam pytanie co by się stało gdyby ktoś miał piracki system.

sam mam orginalny system ale ciekawosc mnie rzera. :o

kumpel mi mówił że microsoft i inne stronki download mają zabezpieczenia.

:mrgreen: :smiley: :slight_smile: :slight_smile: :frowning: :frowning: :o :-o :lol: :evil: :cry: :x :twisted:

Przyjdzie policja i cie wsadzi do wiezienia lub zapłacisz gigantyczna kare.

jesli nie używasz go komercyjnie i nie pobierasz uaktualnień lyb innych cudów MS nie muisz się praktycznie obawiać

W tym dziale mozecie sobie swobodnie podyskutować :slight_smile:

A co by się miało dziać?

o ile sąsiad cię nie podkabluje :stuck_out_tongue:

Witam!

Pozwólcię że się tez wypowiem :stuck_out_tongue:

Gdy by się panowie z “997” dowiedzieli to byś płacił duużą grzywną a tak to ci chyba nic nie grozi (chyba :P)

Pozdrawiam… :lol:

Tak, jasne, policja będzie zawracać sobie głowę pojedyńczym userem, który ma nielegalny system. Nie przesadzajcie. Wszelkiego rodzaju naloty itp. robi się tylko w przypadkach, gdy istnieje podejrzenie masowegu piractwa.

Większość moich znajomych nie korzysta z oryginałów (niestety…) i jakoś nadal żyją, są na wolności, mają wszystkie kończyny…

No już się nie tłumacz :stuck_out_tongue:

Indywidulanemu użytkowi praktycznie nic nie grozi. Nie przypominam sobie, żebym gdzieś czytał, że jakaś osoba prywatna poniosła jakieś konsekwencje posiadania pirackiego softu (oczywiście jeżeli używała go na własny użytek, a nie piraciła na wszystkie strony i zbierała kasę.)

Np ja oryginała mam od około 5 miesięcy (a kompy miałem już w 1998) I jechałem na piratach (aż wstyd się przyznać :oops: ) jakoś żyję i nic nie płaciłem i nie chcieli mnie ani rodziców wsadzić !!

Ja jako biedny człowiek jestem zmuszony do korzystania z programów nie oryginalnych, i na nieszczęście wszystkie zabezpieczenia Microsoft i wszystkich innych firm trzecich jak na razie udawało się mi to załatwić. No bo kto taki mądry wymyślił seriale? Microsoft ;D

PS: gdy będę miał pracę, pieniądze to sobie kupię oryginały, oczywiście. :wink:

:x

A komputer z kąd masz? Ukradłeś? Przecież jesteś ‘biedny’. A internet to co - PCK sponsoruje?

Kiedyś oprogramowanie było kilka razy droższe (np. gry kosztowały nawet ponad 200zł) i ludzie narzekali, że jak potanieje o połowę, to zaczną kupować oryginały. Dziś dobra gra może kosztować chociażby 50zł, a ludzie i tak chodzą na giełdę. :?

Taa, na wszystko jest obejście, i mając piracki OS, jest się w stanie zrobić praktycznie wszystko, począwszy od aktualizacji, a kończąc na Download MS.

Taka jest prawda ze w Polsce piractwo, nie jest zwalczane, bo jak można nazwać parę prób które udają się policji. Z resztą to i tak walka z wiatrakami. A w dzisiejszej Polsce, jak i na świecie, konsekwencje są znikome.

Dlatego Linux twoim przyjacielem…

Przykład idzie z góry. Np. mój nauczyciel z infy podczas rozmowy z kumplem z klasy:

Nie oszukujmy się 80% (jak nie więcej) softu na Polskich (domowych) kompach jest illegal.

rss ile zapłaciłeś za Twojego photoshopa?

Internet + Vat

photoshopa to mogą mieć rodzice pracujący jako graficy

innej ( uczciwej ) możliwości posiadania ps przez np. 12latka raczej nie widzę ;]

W dodatku wkurza mnie to, że vortal dobreprogramy.pl “szerzy” legalnośc itp itd jak i tak 95% userów vortalu korzysta z piratów… (zapewne ojcowie założyciele stronki też).

Każdy miał chociaż raz coś nielegalnego na kompie. Poczynając od programów graficznych, kończąc na zwykłych mp3. Jesteśmy w Polsce, kraju dorodnych kaczek i zaawansowanym systemem matur.

rss , nie widzisz pewnej subtelnej różnicy między kradzieżą oprogramowania, a kradzieżą samochodu/komórki/długopisu?

ja się przyznam że mam nie legalne oprogramowanie…

dlaczego?

-bo by wyniusł mnie drugi taki komputer co mam… :?

jakbym miał kase…owszem kupiłbym…ale nie pracuje, nie mam kasy więc sam nie kupie…a jak mam powiedzmy ze 2 czy 3 tysiące na kompa chyba nie wydam połowy na orpogramowanie… :?

ja np. z muzyką robie tak że ściągam wielu wykonawców przesłuchuje ich a jak mi wpadną w ucho to staram się kupic ich płytkę :wink: (wolę sobie kupić płytkę z muzyką niż orpogramowaniem…jakoś bardziej doceniam ich…)

a przy okazji…

wortal “dobpre programy” moim zdaniem jest taki “legalny” bo nie chce żeby się do niego cokolwiek przyczepiło :stuck_out_tongue:

przy okazji…moim zdaniem to około ~80% ludzi ma 3/4 nielegalnego oprogramowania.