System po zamknięciu ponownie sam się uruchamia

Zamykam system a on po chwili sam się ponownie uruchamia.Jak po restarcie.Skanowałem Kasperskim i Malwarebytes.Jest czysto.Może się jakieś ustawienia poprzestawiały?

Jeżeli zamieszczasz w dziale oprogramowania, to może podaj chociaż jaki to system :wink: edit: i jak go wyłączasz (z palca czy poleceniem)? Jeżeli to windows, spróbuj komendy shutdown.

Jeżeli sterownik płyty gł/chipsetu jest prawidłowy, to obstawiałbym jednak winę sprzętu. Odpal jakieś liveCD i zobacz czy jest tak samo.

Ze sprzętowej strony to na laptopach widywałem takie rzeczy przy zalaniu albo przegrzaniu (niezależnie od systemu), a na boxach chyba ostatnio X-naście lat temu, kiedy płyta główna dogorywała.

System to Win 7.Sprzęt to Del XPS 15z, dwa miesiące po gwarancji.Nie ma problemu z przegrzewaniem czasem tylko procesor lubi sobie “podskoczyć” do 2,8 GHz.Dysk SSD.Sterowniki aktualne.Dzieje się tak gdy wyłączam z polecenia,z palca natomiast zmuszony jestem zamykać.

Ciekawe jest to,że system sam się uruchamia również po hibernacji i uśpieniu.

Znaczy widzisz zawsze ekran bootowania, niezależnie czy hibernujesz, czy zamykasz, czy uruchamiasz ponownie? Jeżeli tak to tym bardziej wygląda na szprzętowe, ale dla pewności sprawdź liveCD - po prostu odpal linuksa z płyty, każ mu się zamknąć i zobacz co będzie.

Dzięki serdeczne za te poradę ale jestem za ciemny by odpalać Linuxa z płyty.Skąd mam wziąć teraz tego Linuxa? Jestem zwykłym użytkownikiem windowsa,który lepiej lub gorzej radzi sobie z poszczególnymi problemami sam.Z Linuxem nie miałem jednak nigdy do czynienia.

Pobierz na przykład ubuntu: http://ubuntu.pl/pobierz.php 

Potem wypalasz płytę z obrazu lub tworzysz bootowalny pendrive korzystając z tego programu http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Restartujesz kompa i bootujesz z nośnika utworzonego powyżej.

Wybierasz opcję wypróbuj ubunu (czy jakoś tak - w każdym razie nie instalację i nie test pamięci)

Cudem wszystko wróciło do normy.Nie robiłem niczego nadzwyczajnego,bo i nie umiem  :mrgreen: .Tak na marginesie,to czy roboty reklamowe są w stanie pozmieniać ustawienia w BIOS-ie?

Nie, roboty reklamowe tego nie robią.

Spotkałem się z przypadkiem, gdzie walnięta bateryjka powodowała takie objawy, więc jak ci się to powtórzy to może zacznij od jej wymiany