System pokazuje mniej pamięci niż mam w komputerze

Witam

W moim komputerze miałem 512 MB Ram więc postanowiłem dokupić sobie 2 GB.

Przy naprawie komputera, kupiłem i kazałem zainstalować sobie nową pamięć.

Mam pewien problem. Dlaczego w systemie pokazuje mi 1,9 GB Ram a nie całe 2 GB.

Dlaczego tak się stało ?

Pamięć ram mam firmy : KINGMAX

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

herbatnik14 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

To tak samo jak z dyskami twardymi niby maja dajmy na to 40GB a naprawdę mają 37.5GB to się jakoś liczyło ale już zapomniałem, dawno nie chodzę do szkoły :stuck_out_tongue:

Resztę “zabiera” prawdopodobnie karta graficzna :wink:

Hej,

Nie do końca. W przypadku dysków niemal wszyscy producenci podają rozmiar dysku w bajtach - na przykład 40 000 000 000 bajtów daje nam w przeliczeniu 37,25 GB, gdyż 1kB = 1 024B, a nie 1 000 B. Stąd też różnice w przeliczeniach rzeczywistych i podawanych na etykietach dysków.

Jeśli chodzi o RAM nie ma tam takiej zależności, gdyż podane rozmiary kości RAM’owych podane są przy przeliczeniu 1kB = 1 024B. Zmniejszenie ilości pamięci najpewniej wynika z obecności w systemie karty graficznej, która część pamięci wykorzystuje jako przestrzeń do przechowywania tekstur graficznych, gdy pamięć dedykowana karty jest niewystarczająca. Wspomniane ustawienia ilości takiej pamięci - najczęściej opisywanej jako AGP Aperture Size - definiowane są w BIOS’ie płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kartę graficzną mam zintegrowaną do płyty głównej.

Bardzo dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Jak zintegrowana to właśnie ona sobie pamięć z ramu bierze.

Aha

Dziękuje bardzo za pomoc.

Pozdrawiam