System restartuje bez możliwosci uruchomienia

Witam serdecznieWesoły

Mam nadzieje, ze ktos potrafi mi pomóc.

Opis problemu:

Mam na kompie dwa systemy - Win 98 i Xp profesional. problem zaczął sie trzy miesiące temu. Znienacka win 98 (który używaliśmy z zoną najczęściej, zabezpieczenia - AVG i firewall (bodajże Ashampoo)) odmówił posłuszeństwa, na zasadzie - zaraz po pokazaniu sie tapety komputer się wyłaczał. Nie pomagał F8 przy restarcie i próba uruchomienia win98 w systemie awaryjnym i innych kombinacjach. Od tego czasu używaliśmy win xp, az do dziś…

Pojawił sie problem - chciałem zalogowac sie na konto bankowe ipko (przez IE) - dostałem komunikat - nieprawidłowe logowanie, prosze wpisac 10 kodów jednorazowych. Tak naiwny nie jestem Chytry Przeskanowałem kompa (pod xp mam pc tools antivirus i spyware doctor oraz adaware). Wykazał kilka zagrożeń, większość o srednim poziomie, dwa o wysokim (–> spy doctor). Po przeskanowaniu spy doctorem pojawił sie podobny problem jak przy win98 - system sie uruchamia, po czym jest prosba o zalogowanie - loguję się - miga ekran powitalny i system sie wylogowuje. Każda ponowna prób azalogowania sie kończy sie tak samo.

Wgrałem sobie obecnie Win Xp z płytki na inna partycję, podejrzewam że wszelkie logi nie mają sensu (poprzednia wersja była na partycji D:, ta jest na E:, wgrana przed chwilą).

Pytanie - jak uruchomic poprzednie systemy? Gdzies moge znaleźć logi spy doctora? (szukałem, ie znalazłem, ale tez nie znam sie na tym).

Proszę o pomoc, serdecznie dziękuję.

Przeczytaj :arrow: Problem z logowaniem do systemu – automatyczne wylogowanie