System rozpoznaje sprzęt innej firmy po podłączeniu kamerki

Otóż mój problem wygląda następująco. Kamerka przez długi czas działała bez zarzutu. Nagle któregoś razu włączam komputer i przestała działać. Zmierzając do sedna, mam nadzieje, że ktoś mi tu pomoże i uratuje przed kupnem nowego sprzętu, a u mnie cienko w tej chwili z finansami. Kamerka Live! Cam Chat IM(VF0530) firmy Creative.

Gdy podłączam kamerkę, do obojętnie którego portu USB, wykrywa jako sprzęt całkowicie innej firmy (Vimicro). Próbowałem wszystkich sposobów, których sam mogłem się domyśleć. Reinstalacja sterowników nie pomaga, gdyż cały czas wykrywa inną kamerę niż ta, która jest podłączona. W związku z czym program odpowiadający za konfigurację nie “włącza” się. Wyskakuje komunikat, że nie wykryto TEGO sprzętu. Nie można użyć jej w jakikolwiek sposób, ale system wykrywa.

Dodam, że używam systemu Windows XP, z SP2. Nawet nie pomógł “Format” : /

Pozdrawiam

Jeżeli potrzeba jakichkolwiek informacji, oczywiście ich udzielę, jeżeli mogą pomóc w moim problemie.

Edit: @Agaton, teraz może być?

Sasquash ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.