System sam się wyłącza lub zawiesza po jakimś czasie

Witam.

Piszę z prośbą o pomoc. A mianowicie problem mam taki, że jeśli próbuje korzystać z jakiegokolwiek Linuxa (mint, ubuntu) to po jakimś czasie (2-15 min) dana Dystrybucja linuxa mi się wyłącza i resetuje albo zawiesza i muszę sam zresetować komputer.

Czego może być to przyczyna i gdzie szukać rozwiązania tego problemu?

Pozdrawiam!

A może mógłbyś podać konfigurację komputera (procesor, płyta główna, grafika, dysk twardy itp.)? Jeśli działasz obecnie na Windowsie, skorzystaj z programu EVEREST Ultimate Edition.

Próbowałeś tylko Linuksa Mint i Ubuntu? Jeśli tak, to wypróbuj inne jeszcze dystrybucje (np. Debian lub Mandriva).

Czy jakakolwiek dystrybucja to w twoim przypadku Mint lub Ubuntu? Używałeś compiza? Bo to pierwsza przyczyna zamrażania ekranu, jaka przychodzi mi na myśl. Natomiast jeśli system doprowadzał do restartu komputera, może to problem z kontrolą temperatury podzespołów? Przede wszystkim należałoby przejrzeć logi systemu po takim restarcie/zawieszeniu.

Nie tylko mint i ubuntu ale również inne. I nie używałem Compiza. Ale z tego co się orientuje to jest to menadzer okien. I

Komputer (procesor) nie przegrzewa się?

Może instalowałeś jakieś sterowniki do tego systemu. Przyczyną mogą być sterowniki do sieciówki, a także karty graficznej(przynajmniej ja tak miałem, gdy pracowałem na zamkniętych sterownikach - na jednym komputerze(bardzo dawno) komp mi się wieszał z powodu zamkniętych sterowników do sieciówki - na innym(nie tak dawno) z powodu zamkniętych sterowników do karty grafiki).

Dodane 01.05.2010 (So) 15:44

Ogólnie, to powinno dać się jakoś włączyć tryb debugowania na jądrze. Jeżeli domyślnie jest włączony, to gdzieś na dysku powinny pozostawać logi.