System serwerowy

Witam szukam systemu serwerowego do sieci na około do 50 komputerów, powinien mieć:

  • Dynamiczny podział łącza

  • DHCP

  • Serwer WWW wraz z PHP, CGI

  • Serwer FTP

  • Niceshaper

  • Serwer Proxy (skonfigurowano pola opóźniające)

  • Serwer DNS

  • Webmin

  • Przekierowania portów

  • Wiązanie IP z MAC adresem+Imię i Nazwisko

  • Ograniczenia prędkości pobierania i wysyłania dla programów p2p

  • Limit połączeń (connlimit) - ogranicza liczbę połączeń dlausług p2p

  • Statystyki

  • Firewall

  • UserPanel dla LMS

  • phpMyAdmin

  • Oprogramowanie monitorujące ruch sieciowy w czasie rzeczywistym.

  • Antywirus

  • blokada uszkodzonych, nieprawidłowych pakietów

  • Możliwość ustalenia priorytetu ruchu na wybranych portach lub dlapołączeń z określonymi hostami

  • Zaawansowana konfiguracja blokowania portów dla ruchu internetowego klientów sieci

  • Zabezpieczenie przed skanowaniem portów oraz atakami DDoS

  • Możliwość przekierowania ruchu www (transparent proxy) na router lubinny serwer proxy w sieci lokalnej

-Przydzielanie indywidualnie każdemu użytkownikowi w sieci lokalnej gwarantowanej i/lub maksymalnej szybkości transferu danych z i do Internetu

  • Wyświetlanie komunikatów w przeglądarkach www klientów w sieci lokalnej (np. przypomnienie o zapłacie abonamentu itp.)

Będę wdzięczny za podanie nazwy lub linka do ściągnięcia takiego systemu, czyli powinien być darmowy.

I chodzi o legalność.

Dziękuje bardzo za pomoc.

Może cię Ubuntu serwer zainteresuje tu masz opis jego możliwości http://webhosting.pl/Ubuntu.8.10.Server … erwerowych

http://www.ubuntu.com/products/whatisub … veredition strona domowa

No właśnie zastanawiałem się na linuxem ubuntu bo to najlepsze rozwiązanie chyba nawet, ale czy ma możliwość przydzielania choć by prędkości i przypisywanie ip do mac to dla mnie podstawa

Z tego co mi powiedział Kolega Administrator znający się na linuxach powiedział to na wszystkich to zrobisz i to co chcesz osiągnąć bedziesz miał pod warunkiem że znasz się na konsoli linuxowej :slight_smile:

No znam się na linuxie dlatego ten system chce zainstalować to wgram Ubuntu Server Edition 8.10 myślę że to będzie dobry wybór.