System sie nie bootuje - czarny ekran jak zrobic reinstall

Witam,

przyszlo co do czego no i rozbabrałem linuxa. Instałowalem jakis update który przyszedł normalnie przez ten programik updatów linuxa i teraz moje ubuntu zdecydowalo ze nie będzie ze mną wspolpracowało nadal. Teraz jest pytanie:

Jak zainstalowac system od nowa bez utraty danych ktore były w Folderze Domowym czyli Videos Photos i Documents??

pozdrawiam

mikber18 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

A odpowiedź jest prosta - podczas instalacji systemu nie formatować partycji /home.

mikber18 a masz /home na osobnej partycji? Jeżeli tak to podczas instalacji zaznaczasz ją jako /home i dajesz nie formatuj.

Nie linuxa tylko linuksa.

Jakim menadżerem pakietów to robiłeś?

reinstall :lol:

Nie ma strachu utraty danych w /home, co robisz to po prostu bootujesz z live cd, montujesz sobie partycje / (jeśli nie masz osobnej /home) i usuwasz wszystkie foldery poza /home i instalujesz do tej partycji).

Co do czarnego ekranu to podejrzewam że po prostu zaktualizowało kernel a sterowniki grafiki się nie przekompilowały pod nowy kernel. Zrób update ponownie tylko tym razem z konsoli (przeinstaluj wszystko co ma w nazwie nvidia).

Spoko, pozbylem sie ubuntu i teraz pracuje na Windows 7

Wydałeś na siebie wyrok śmierci :slight_smile:

Aha nie rozumiem dlaczego użytkownicy się czegoś pozbywają co chodziło dobrze, i sami to “zepsuli”.

Oddaję honor. Ale z ilością aplikacji Windowsowych które nie działały na linuxie chyba jest lepiej na Win7

Nie rozumiem tej logiki, jeśli masz aplikacje Windowsowe to siedź na windowsie, to tak jakbym narzekał że mój benzyniak nie może jechać na dieslu…