System sie nie bootuje - czarny ekran jak zrobic reinstall

(mikber18) #1

Witam,

przyszlo co do czego no i rozbabrałem linuxa. Instałowalem jakis update który przyszedł normalnie przez ten programik updatów linuxa i teraz moje ubuntu zdecydowalo ze nie będzie ze mną wspolpracowało nadal. Teraz jest pytanie:

Jak zainstalowac system od nowa bez utraty danych ktore były w Folderze Domowym czyli Videos Photos i Documents??

pozdrawiam

mikber18 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

A odpowiedź jest prosta - podczas instalacji systemu nie formatować partycji /home.

(dragonn) #3

mikber18 a masz /home na osobnej partycji? Jeżeli tak to podczas instalacji zaznaczasz ją jako /home i dajesz nie formatuj.

(system) #4

Nie linuxa tylko linuksa.

Jakim menadżerem pakietów to robiłeś?

reinstall :lol:

(BenderBendingRodriguez) #5

Nie ma strachu utraty danych w /home, co robisz to po prostu bootujesz z live cd, montujesz sobie partycje / (jeśli nie masz osobnej /home) i usuwasz wszystkie foldery poza /home i instalujesz do tej partycji).

Co do czarnego ekranu to podejrzewam że po prostu zaktualizowało kernel a sterowniki grafiki się nie przekompilowały pod nowy kernel. Zrób update ponownie tylko tym razem z konsoli (przeinstaluj wszystko co ma w nazwie nvidia).

(mikber18) #6

Spoko, pozbylem sie ubuntu i teraz pracuje na Windows 7

(system) #7

Wydałeś na siebie wyrok śmierci :slight_smile:

Aha nie rozumiem dlaczego użytkownicy się czegoś pozbywają co chodziło dobrze, i sami to "zepsuli".

(mikber18) #8

Oddaję honor. Ale z ilością aplikacji Windowsowych które nie działały na linuxie chyba jest lepiej na Win7

(BenderBendingRodriguez) #9

Nie rozumiem tej logiki, jeśli masz aplikacje Windowsowe to siedź na windowsie, to tak jakbym narzekał że mój benzyniak nie może jechać na dieslu...