System się nie ładuje

Zmieniałam wielkość partycji programem Partition Magic, kiedy po uruchomieniu kompa przed załadowaniem systemu wszystko się ustawiało wystąpił jakiś błąd, komputer się uruchomił, okienko wyboru trybu uruchamiania, nawet po wyborze trybu awaryjnego na sekundę pojawia się niebieski ekran z tytułem “pojawił się problem i system zostanie zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera”, po tym się resetuje, powrót do wyboru trybu uruchamiania i tak w kółko. To laptop i nie mogę uruchomić systemu z dyskietki. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co robić.

wystartuj komputer z płyty instalacyjnej systemu windows i włącz naprawę systemu, skoro system nie startuje nawet w trybie awaryjnym, to dużo możliwości nie ma.

skorzystałam z opcji “aby naprawić istniejącą instalację systemu windows xp przy użyciu Konsoli odzyskiwania niciśnij klawisz r” po tym dostaję 3 linijki: Konsola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP, Konsola odzyskiwania oferuje możliwości naprawy i odzyskiwania systemu, Wpisz polecenie EXIT aby zakończyć działanie konsoli i ponownie uruchomić komputer. Nie mam żadnym opcji tylko wiersz i polecenie wpisania exit. Po tym uruchamia się do tego samego momentu i problem zostaje. Czy zainstalowanie systemu z płyty coś da? Co innego mogę zrobić? nie chciałabym stracić plików które mam na dysku

nie mówiłem o naprawianiu przy użyciu konsoli odzyskiwania. należy wybrać instalację systemu, a nie “r”, po wybraniu instalacji, instalator wykryje że zainstalowany jest już windows, wtedy będzie możliwość naprawy istniejącej instalacji.

zostanie przeinstalowany system windows, z tym, że wszystkie ustawienia i zainstalowane programy i plik użytkownika zostaną.

mam takie info o partycjach:

c: partycja1 [nieznane] 10024 mb <10023 mb wolnych>

obszar nie podzielony na partycje 8746 mb

d: partycja2 [ntfs] 19384 mb <4695 mb wolnych>

pierwotnie partycja systemowa składała się z dwóch pierwszych wierszy, teraz po wybraniu partycji c aby tam zainstalował system mam tylko kilka opcji formatowania bo pisze że partycja jest zbyt zapełniona, uszkodzona, niesformatowana albo sformatowana w niezgodnym systemie plików. Wybrać formatowanie w systemie fat czy ntfs? Albo może zainstalować system na innej partycji albo tym obszarze nie podzielonym na partycje? Jeśli wybiorę to formatowanie to stracę wszystkie dane z tej partycji?

ale czy instalator wykrył stary system ???

nie wykrył, zmieniałam wielkość obu partycji, wielkość systemowej miała wynosić tyle ile teraz pisze że wynosi partycja c - 10024 mb ale 10023 mb są niby wolne, a tam powinien być stary system i reszta plików, chcąc instalować na niej mam tylko opcje formatowania jej, nigdzie nie pisało że system windows jest już zainstalowany

jak nie to obszar nie podzielony na partycje mozesz zamienić na kolejną partycję i na tej nowej zainstalować świerzy system formatując ją w systemie plików ntfs dane z dysku d: nie zostaną skasowanie

wygląda, że podczas zmiany rozmiaru partycji C zrobiła się kaszana, ciężko będzie przywrócić tą partycję. dlatego windows nie wykrywa, że był zainstalowany, bo nie może z niej nic odczytać. jak widać:

nawet system plików na partycji nie jest rozpoznawany.

Spróbuj użyć programu TestDisk

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=1675&t=94#komentarz

Z tego co wiem uruchamia się go z dyskietki, ale skoro nie masz takiej możliwości to trzeba pokombinować i utworzyć płytę bootowalną z tym programem.

Z tego co piszesz wynika ze w trakcie pracy cos w Nortonie nie zagrało i chba nawet opróżnił Ci partycję, a skoro Win nie widzi systemu plików aby go nadać sam musisz partycję sformatować.

Jednak możesz spróbować zainstalować Wina na tej drugiej partycji /dasz w trakcie instalacji "pozostaw moj system plikow bez zmian- wtedy nic ci sie nie usunie z D:/ i zobaczysz jak Win widzi dane. Ale wątpie abyś odzyskał dane. Programy typu Norton to ryzyko choć rzadkie. Sam kiedyś z niego korzytsłaem i na szczęście wszystko poszło OK.

Pozdrawiam