System się nie wyłącza, programy zawieszają, LOG, OTL


(anik00) #1

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problemy z pracą na laptopie - po tym jak kumpel próbował przyspieszyć jego pracę, uruchamianie się itp i między innymi grzebał w rejestrze. Często nie mogę uruchomić plików .exe, działające aplikacje się zawieszają (explorer.exe się często wiesza, czego nie robił wcześniej), a na koniec nie mogę wyłączyć w ogóle systemu - albo system nie reaguje na komendę zamknij system, albo zaczyna wyłączanie ale nie przechodzi nigdy do etapu ekranu z wylogowywaniem albo wylogowywuje się w nieskończoność (raz przez całą noc nie zdołał się wylogować).

Jakieś trzy tygodnie temu przywróciłam system do stanu sprzed grubo 3 lat (kupno laptopa), bo nie wiedziałam już jak sobie poradzić, ale problem nie zniknął. Format nie wchodzi w grę, bo nie mam płyty z systemem. System był wgrany już w kupowanego laptopa.

Zamieszczam poniżej loga, może jakaś dobra dusza będzie umiała mi pomóc.

http://wklejto.pl/96363

OTL:

http://wklejto.pl/96382

http://www.wklejto.pl/96383

Dzięki z góry za pomoc.


(krzych5610) #2

Witam. Zapoznaj się z tymi informacjami, może będą dla ciebie przydatne.

Windows Vista i Windows 7

W Viście opcja tworzenia płyty ratunkowej pojawiła się wraz z wydaniem przez Microsoft testowej wersji dodatku Service Pack 1 dla tego systemu. Była obecna w SP1 RTM, ale producent w finalnej odsłonie pakietu niestety ją usunął.

W tej sytuacji z pomocą może przyjść NeoSmart Windows Vista Recovery Disc - narzędzie dostępne w formie obrazu ISO gotowego do nagrania na płycie CD.

Pełne informacje na http://www.pcworld.pl/news/358647/Jak.s ... ows.7.html

PS. Jaki masz model laptopa? Laptopy z zainstalowanym systemem mają często wydzieloną z dysku ukrytą część w której znajduje się obraz ISO systemu. Dostęp np. w laptopach Lenovo jest możliwy po wciśnięciu przycisku Obsługa techniczna


(anik00) #3

I w ten sposób po formacie wgram czyściutkiego windowsa? Czy wgra mi po prostu obecny stan windowsa na świeżo sformatowany dysk?


(krzych5610) #4

Nie wiem co masz na myśli?

  1. NeoSmart Windows Vista Recovery Disc, jeżeli wierzyć temu co jest napisane, to zestaw naprawczy. Ingerencja ogranicza się do naprawy uszkodzeń w systemie.

  2. Jeżeli masz ukrytą partycję techniczną ( dostęp po starcie LAPTOPA i wciśnięciu odpowiedniego przycisku ), możesz zainstalować system ponownie. W tym przypadku zostanie wykonany format partycji C. Czekają cię pełne ustawienia.


(anik00) #5

Już przywracałam system tak jak wspominasz w pkt 2) , ale bez formatu dysku C... Spróbuję to, co radzisz w punkcie 1). Jeżeli to nic nie da, to zrobię znowu reinstalację systemu razem z formatem... Ale.. Jeśli reinstalacja bez formatu nie dała rady, to format ma pomóc?


(krzych5610) #6

Format partycji C z ponowną instalacją systemu oznacza instalację systemu na nowo na sformatowaną partycję.

Vista może być w takim trybie instalowana w trybie naprawczym. Należy wybrać odpowiednio tryb instalacji.


(anik00) #7

Powyższe rady nie pomagały, zrobiłam w końcu format i reinstalację systemu.

Co więcej zauważyłam, że laptop lubi sprawiać te wszystkie problemy, o których pisałam wyżej wtedy, kiedy po pracy na baterii podłączam mu kabel, albo po pracy na kablu odłączam go i pracuję dalej na baterii. Aby uniknąć komplikacji, jak widzę, że kończy się bateria, wyłączam komputer i podłączam kabel od zasilacza przy wyłączonym komputerze i dopiero uruchamiam ponownie. Ale czasami tak się nie da, czasami muszę podłączyć kabel podczas pracy komputera. Jakieś pomysły, co jest winne? Bateria? Zasilacz? Płyta główna? Dysk twardy? Skanowałam już pamięć pod kątem błędów/problemów i nic nie znalazło.