System Sie Zacina Gdy.. WIELKI PROBLEM!

Witam , na początek : Windows XP Home Edition Service Pack 3 / 512 MB ram / Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 8600 GT / Intel Core Duo 2 / 2.53 GHz.

A wiec mój problem jest następujący kiedy włączam na czysto tzn. od razu po uruchomieniu komputera gry działają mi bez problemu… ale kiedy np. przed włączeniem gry… robię zupełnie coś innego na komputerze lub w trakcie grania minimalizuje grę włączam stronę lub odpalam jakiś program, gra/system się zacina muszę wtedy resetować komputer lub sam się resetuje przed tym jest niebieski obraz z białymi napisami , nie mogę tego opisać bardziej bo ta aplikacja zamyka się bardzo szybko i komputer się restartuje. Komputer formatowałem wielokrotnie , bylem w serwisie wyczyścili komputer powiedzieli mi ze jest wszystko dobrze działa im okey , lecz to po prostu kłamstwo. Nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić. Nie znam na ten problem żadnej odpowiedzi. Bardzo jest to meczące aby zagrać komputer musi być na czysto tzn. od razu po uruchomieniu komputera. Może jest ktoś kto może mi pomoc ? :frowning:

Marcel123 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Widocznie zbyt mało pamięci, po uruchomieniu programów i gry kończy się.

Jak to za mało pamięci komputer jest nowy! Pamięć 512 MB

Dodane 08.11.2009 (N) 18:45

Np. jak coś robię na komputerze Np. Robię coś na stronie internetowej. pozniej włącze gre. tak sie robi. ;/

Nie obrażaj się tylko pobierz Everesta i odczytaj użycie pamięci.Przy okazji inne parametry też .

Dołączam się do MaRa 512MB to stanowczo za mało, a to że jest nowy nie ma z tym nic wspólnego.

Z resztą poszukaj w sieci programów które zarządzają pamięcią RAM i sprawdź czy po zwolnieniu pamięci będzie lepiej.

porzycz 1gb i zobacz, xp do stabilnego działania potrzebuje z 768 mb ramu

A tak w ogóle kto ci sprzedał taki zestaw,proc w porządku karta graficzna niczego sobie ale te 512 MB pamięci operacyjnej to jakaś totalna pomyłka jak w kompie sprzed paru lat.

i nie chodzi.

Moze wirus?

Nie , nie wirus. proszę czytać co napisałęm. na samej górze. Może to jednak pamięć ram. Taki proc karta graf możliwe że wymaga więcej pamiec RAM.

Zrób testy memtestem 86+ i mhdd i napisz wyniki, oczywiście nagraj te programy na płyty

Powtórny monit o zmianę tematu na konkretny

Tu nie chodzi już o proc i kartę,ale dla samego XP 512MB to za mało,no a gry nie napisałeś jakie ale sprawdź jakie mają minimalne wymagania odnośnie pamięci.

Jeśli nie możesz\nie chcesz dokupić pamięci spróbuj przed odpaleniem gry zwolnić pamięć którymś z programów do optymalizacji ramu.

>KLIK<

Po pierwsze, wylacz automatyczne resetowanie przy napotkaniu bledu. Wtedy bedziesz mogl powiedziec co mowia te biale litery na niebieskim obrazie.