System się zwalił

(Zetrox2) #1

Raniutko siadam do kompa, załączam i zamiast mojego pięknego zawalonego pulpitu widze kilka ikonek na krzyż (niektóre programy które kiedyś instalowałem..) ale nie to jest najgorsze.. włączam swojego FireFoxa i okazuje sie że WSZYSTKIE moje ustawienia (hasła,zapisane stronki,historia itp. ) poszły się dzyndzolić...

postanowiłem zbadać sprawe u źródła (a jak :D) i w słynnym folderku C:\Documents and Settings znalazłem coś takiego :

z czego w folderze nr. 1 są pliki które aktualnie mam na pulpicie.. czyli kilka skrótów natomiast w folderku nr.2 jest mój cały stary pulpit (czyli wszystkie pliczki itp. )

oczywiście jako mądry człowiek skopiowałem wszystko z folderu nr. 2 do folderu nr. 1 i mam swój stary pulpit.. Jest tylko jeden problem.. nie odzyskałem danych z FireFoxa....

Główne pytania:

1) co mogło spowodować takie anomalie

2) Jak Przywrócić dane do Fire Foxa (historie, ulubione,formularze haseł itd.)

Windows oczywiście XP z SP 1,antyvirem i firewallem (zone alarm)

(Kosior6) #2

Może jakiś syfek, dla pewności daj loga z HijackTHIS i Silent Runners.

(Zetrox2) #3

HiJack

Silent Runners

(Agatonster) #4

Psud

Przy okazji doradziłbym MozBackup 1.4.5 , co zabezpieczy na przyszlość dane przeglądarki.

Pozdrawiam

(adam9870) #5

Usuń wpisy i pokaż nowe logi.

Czy sam instalowałeś ten program?

pytam ponieważ zapisuje on kliknięcia użytkownika i raporty wysyła.

(Zetrox2) #6

yyyy znaczy sie że co ? :stuck_out_tongue:

tak sam to zainstalowałem :slight_smile: używam tego programu od ponad dwóch lat więc raczej on nie jest przyczyną...

(adam9870) #7

Uruchamiasz HijackThis => klikasz Do a system scan only => pokaże się lista wpisów => stawiasz ptaszek przy wpisach:

=> klikasz Fix checked i potwierdzasz usunięcie.

(Zetrox2) #8

oka.. usunąłem te wpisy.. tera log wygląda tak:

(adam9870) #9

Log jest już Ok.