System skokowo zapełnia całą pamięć ram. Sprzęt?

Witam, od wczoraj borykam się z pewnym problemem. Zaczęło się od pobrania i uruchomienia pliku z testowym patchem gry “World of Tanks” Komputer uruchamiał plik chyba z 5 minut, po instalacji piecyk chodził jak stary dziad. Dopiero dzisiaj po odpaleniu menadżera zadań skojarzyłem to z zapełnianiem całej pamięci ram, nie pokazuje on także żadnego programu który by zapychał pamięc. Zapełnianie następuje skokowo, najpierw leci w górę do 100% by po chwili opaść do 600mb i tak w kółko. Próbowałem zamieniać kości pamięci miejscami ale to nie pomogło. Czy czeka mnie wymiana tegoż sprzętu? A może problem leży gdzie indziej?

f0c297274a1cd153.jpg

W zakładce procesy będziesz miał pokazane, co tak pożera Ci pamięć.

Swoją drogą masz włączone 80 (!) Procesów – to stanowczo za dużo.

Pomysł pierwszy - wykonaj przywracanie systemu ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980

Pomysł drugi - w poradniku, do którego podaję link znajdziesz informację o tym, że z poziomu płyty Windows albo trybu awaryjnego można użyć wbudowanego w system mechanizmu tworzenia kopii zapasowych (to coś bardziej rozbudowanego niż przywracanie systemu, bo mechanizm kopii zapasowych potrafi wykonać kopię partycji). O ile go używasz. Jeżeli nie używasz mechanizmu kopii zapasowych ani innego oprogramowania tego typu (np. Acronisa, Paragona albo Norton Ghost), to polecam zainteresować się na przyszłość: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html. Gdybyś używał tego oprogramowania w przeszłości, to teraz przywrócenie zawartości dysku do stanu kiedy wszystko było dobrze, zajęłoby Ci nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Tak to działa; program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Program, który opisuję w podanym poradniku jest bezpłatny.

Pomysł trzeci - pokaż log z OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 - może tam znajdziemy coś ciekawego, co powoduje problemy. Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem ewentualnie z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log, chociaż nie chodzi tutaj raczej o szkodliwe oprogramowanie.

Pomysł czwarty - reinstalacja systemu bez utraty danych:

naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687

procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

jak-przeinstalowacsystem-win7-home-premium-64bit-t488597.html

Pomysł piąty - format i instalacja systemu od nowa (wcześniej zaopatrz się w sterowniki), ilość procesów przypomina mi laptopy świeżo ze sklepu, zobacz:

usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html#p3084162

Co do procesów pobierz sobie plik http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysi … us%29.aspx rozpakuj, uruchom program, automatycznie rozpocznie się skan. Po jego zakończeniu. Menu Plik Save - zapisz raport na dysku. Spakuj ten raport i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj.

Miałem podobnie jakiś miesiąc z okładem temu, akurat po instalacji World of Tanks na Windows 7. Wbrew podejrzeniom wirusa itd… okazało się, że winowajcą był COMODO Internet Security - pamiętam, że Comodo wydało poprawkę ówczas, aktualizacja tego pakietu nic mi nie pomogła, nadal było to samo, dopiero po przeinstalowaniu na nowo tego antywira wszystko wróciło do normy. Może to będzie jakąś przydatną wskazówką… Pozdrawiam.

Dziękuję za odpowiedzi, zapomniałem o tym wątku dlatego piszę teraz. Pomocna okazała się odpowiedź użytkownika @ guziec982 Jeszcze raz wszystkim dziękuję i proszę o zamknięcie.