System uruchamia się przez 5 minut i się zawiesza (Win7)

Witam. Od wczoraj mam problem z systemem. Gdy go wczoraj włączyłam działał normalnie, po jakimś czasie zaczął się wieszać na kilka sekund i go wyłączyłam. Dzisiaj rano włączał się bardzo powoli, na początku myślałam że się nie włączy, zresetowałam go i musiałam włączyć przywracanie systemu. Teraz włącza się około 5 minut ina początku się zawiesza. Gdy włączam skanowanie programem Nod32, skanowanie dochodzi do 98% i skanowany plik wtedy to microsoft-windows-tftp-client-package~31bf3856ad364e5~amd64~It-It~6.1.7601.17514.cat przy skanowaniu tego pliku komputer bardzo się zawiesza a program tez już dalej nie skanuje. Musze wtedy przerywać skanowanie i długo czekać aż komputer się odwiesi. Dzisiaj też system utworzył folder catroot2. Dodam że jet to laptop (Acer 5740G, intel i5, 4gb ram). Proszę o pomoc.

ja232 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

ja232 , jeśli rzeczywiście to zainfekowany system to polecam zrobić tak:

Jeśli masz możliwość to wypal sobie płytkę z Dr.Web® LiveCD i z niej uruchom komputer, pamiętając aby w biosie bootowanie było ustawione na napęd CD/DVD. O wypalenie poproś najlepiej kogoś znajomego.

Uruchom skaner z płyty. Z lewej strony okna skanera będą do wyboru opcje skanowania:

drwebcureit1.png

Jeśli skaner uruchomi ‘szybkie skanowanie’ to zatrzymasz je kwadracikiem z prawej strony pod logiem (niejednokrotnie trzeba powtórzyć zatrzymanie szybkiego skanowania). Zaznaczysz pełne skanowanie (complete scan), klikniesz na ‘skanuj’ (przycisk ‘play’) i możesz sobie zrobić kawę i zasiąść przed telewizorem bo skanowanie trochę potrwa.

Alternatywnym rozwiązaniem jest Dr.WEB CureIt! (w tej wersji ‘szybkie skanowanie’ uruchamiane jest domyślnie więc zalecałbym zatrzymanie i uruchomienie, podobnie jak w wersji livecd, pełnego skanowania) w wersji do uruchomienia spod systemu lub inny skaner, jeszcze prostszy w użyciu, Malwarebytes Anti-Malware.

Jeżeli rzeczywiście masz zainfekowany system to polecałbym oczywiście użycie wersji livecd.

Boję się robić takie rzeczy z komputerem. Nie mam też znajomych informatyków. Chyba oddam komputer do serwisu. bardzo dziękuję za pomoc.

ja232 , na pewno nic nie uszkodzisz sobie jak zrobisz tak jak napisałem.

Podałem Tobie prostsze rozwiązanie: