System Vista zabiera GIGABAJTY z dnia na dzień

Witam serdecznie!!!

Jestem użytkowniczką feralnego (według mnie) systemu operacyjnego Windows Vista Home Premium. :frowning:

Kupiłam miesiąc temu laptop z tymże oprogramowaniem i z pojemnością dysku 160 GB.

Dysk został podzielony na dwie części: System (C: - 108 GB, DATA (D: - 27,3 GB. Resztę pamięci zajmuje prawdopodobnie ta Vista.

Gdy zakupiłam komputer wolnego dysku na C miałam 90-parę GB, reszta zajęta była przez Windows i podstawowe programy. Później tylko wgrałam własne zdjęcia, pliki muzyczne z wcześniejszego komputera.

Od jakiegoś tygodnia zaobserwowałam, że z dnia na dzień znikają (dosłownie) gigabajty z systemu C:. W tym czasie nic nie ładowałam do komputera, jedynie używałam programu Winamp, Skype i przeglądałam internet. Jak zaobserwowałam, że mam coraz mniej wolnej pamięci to ściągnęłam sobie z dobreprogramy.com SearchwDestroy ale niestety nic nie wykrywa. Norton również nic “nieprawidłowego” nie może znaleźć.

Jeszcze tydzień temu wolnego miejsca na dysku C było ponad 70 GB, natomiast teraz jest tylko 61,4 GB ze 108 GB. Jak kliknę na właściwości systemu to pokazuje się, że zajęte jest 46,6 GB, natomiast tak naprawdę zajęte jest tylko 32 GB.

Co to może być, że tak bardzo zżera pamięć??? W ciągu dnia potrafi zabrać 4 GB.

Błagam o pomoc! !!

Z chęcią zniszczyłabym Viste i na jej miejsce dała XP, ale niestety jestem za granicą…

Serdecznie dziękuję za pomoc.

Zielony to kolor zastrzeżony dla modów, Joan

sprobuj wylączyć hibernacje i przywracanie systemu

miałem to samo ;] musialem zainstalowac ponownie viste , i bylo ok . podobno vista "przewraca ostro gigabajtami " ale pozniej je zwraca .

Najlepiej zainstaluj linuxa heheh ;]

Najpierw wyłączamy hibernację:

  1. Start -->Wszystkie programy–> Wiersz Poleceń

  2. Z menu kontekstowego (ppm) wybrać “Uruchom jako administrator”

  3. Jeśli wyskoczy okno UAC potwierdzić “Kontynuuj”

  4. W konsoli wpisać powercfg -h off

Teraz kasujemy plik hiberfile.sys Kasowanie pliku:

  1. PPM na ikonę dysku systemowego, wybrać Właściwości.

  2. Kliknąć Oczyszczanie Dysku, najlepiej dla wszystkich użytkowników.

  3. Po przeskanowaniu dysku pojawi się okienko z opcjami, zaznaczyć “Usuwanie pliku hibernacji”

  4. Potwierdzić i “usuń”.

Wyłączamy Przywracanie systemu.

  1. Panel Sterowanie ->System-> Zaawansowane Właściwości Systemu

  2. Karta Ochrona systemu, odznaczamy wszystkie dyski, potwierdzamy.

  3. Uruchamiamy ponownie oczyszczanie Dysków, przechodzimy na kartę

Więcej Opcji, w sekcji Przywracanie systemu… klikamy Oczyść.

Warto opróżnić folder %temp%, w którym gromadzi się dużo śmieci.

  1. START-> Uruchom -> wpisujemy %temp%. Otworzy się okno Exploratora. Klikamy Ctrl+A (zaznaczamy wszystko), następnie SHIFT+ DELETE, potwierdzamy wybór.

A czy istnieje sposób na zmuszenie systemu do przechowywania tylko jednego punktu przywracania systemu? Zauważyłem, że od tego dysk “puchnie” i ręcznie co jakiś czas muszę to robić :cry: