System Volume Information - delete?

PO mimo anty-wirusa i kilku programów anty spywerewych z włączonymi rezydentami, tarczami itd. na D i E pojawiają się problemy z ich otwarciem , odmowa dostępu albo otwieranie folderu w nowym oknie po przez funkcje auto odtwarzania dysku : OPEN(0) lub inne .Wirusy, trojany i jakieś tam jeszcze znajdują się najczesciej albo w ukrytym folderze sys. : System Volume Information albo w FOUND.XX i tutaj liczby od 01 do np 23.

I moje pytanie brzmi czy mogę bezpiecznie ze względu na sprzęt usunąc te dwa foldery bo i tak zajmują mi ponad 2 Gb

Dodaje ze NIE UŻYWAM żadnego tam Przywracania systemu itp. wiec nie są one mi potrzebne a tak mi się wydaje przy formatowaniu te pliki się nie usuwają często formatuje partycje systemową C wiec tam o wirusy itp. się nie martwię bo zawsze ja kasuje ale partycje E i D tylko co jakiś rok wiec coś tam juz dążyło się zagnieździć

Napisałem w tym dziale ponieważ nie chodzi mi o bezpieczeństwo systemu po takiej operacji tylko o bezpieczeństwo dysku.

Z tego co się orientuję, to folder System Volume Information jest ważnym katalogiem, w którym zapisane są kluczowe dane sterujące programami i Windowsem.

i do tego folderu nawet wejść nie można…

=D> :x

pitek111

A czy ja pytam co ty sie orietujesz ? co mi daje ten twój post ? NIc nie wnosi i nie dosc że w bład wprowadzasz to jeszcze zaśmiecasz.Sama nazwa już mowi jak sie z lekka chodzby ang zna ze to sa poprostu systemowe info o dyskach/dysku.

i nie znajduje sie tam nic wiecej od punktow przywracania systemu i kilku innych zbednych rzeczy raczej.

chodzi mi o partycje E i D gdzie sa zarowno foldery FOUND.XX jak i System Volume Information do ktorych to na tych partycjach da się wejsc.

klopas

Tylko na Partycji systemowej nie da sie wejsc *(da sie sposobem) do tego folderu ale to mnie nie interesuje poniewaz C formtuje co jakis czas a E i D juz NIE.

I nie chodzi mi tu glownie o ten “syf internetowy” wirusy spywere itd tylko o sam fakt ze ten plik kiedys zajmowal pare KB a teraz ponad 1 GB

tak mi sie zdaje że sam sobie odpowidam bo posty typu jak powyżej to pszedszkolandia.