System Volume Information - open?

W jaki sposób moge dostac się do folderu : System Volume Information na partycji C na NTSFie

Sposób podany tutaj : http://www.idg.pl/porada/90269.html jest nie skuteczny poniewaz nie wiem tez dlaczego w Opcjach folderów nie mam " UŻYJ PROSTEGO UDOSTEPNIANIA PLIKÓW ( ZALECANE) " poprostu nie mam tej opcki ktora widneje tam na screenach !

Jak to wlczyc abym mógł z koleji wlaczyc opcje " zabespieczenia " w zakladce wlasciwosci folderu System Volume Information na C bo na innych partycjach otwiera sie normalnie.

Skoro nie masz

to znaczy że masz Win XP Home (o czym nie wspomniałeś)

więc musisz to zrobić w trybie awaryjnym

Chyba że chcesz usunąć punkty przywracania to wystarczy wyłączyć przywracanie systemu, system sam usunie potem włączysz

:slight_smile:

Wpisałem w :google:

Oto jeden z pierwszych wyników (info ze stronki MS) :arrow: Jak uzyskać dostęp do folderu System Volume Information

nie wiem jak mozna wlaczyc u mnie tryb awryjny przy resie kompa F8 to botowanie f12 to costam botowanie a reszty nie pisze jakie sa mozliwosci zeby wlaczyc tryb awaryjny ? >

czy usówanie dziennika partycji jest bezpieczne ?

bo chodzi mi o doscd gruntowne wyczyszczenie dysku sprzedaje go i nie chem zeby mi tam ktos kiedys cos odzyskiwal a przykazdym formacie wlasnie tam gromadza sie pliki, informacje o partycii.

Lekturka (odnośnie wchodzenia w tryb awaryjny) :arrow: klik oraz klik

Napisz dokładnie po co chcesz wchodzić do folderu System Volume Information. Wnioskuję, że chcesz usunąć z dysku dane przed jego sprzedażą. W takim wypadku zwykłe kasowanie plików czy format nie dają żadnej gwarancji na to, że danych się nie odzyska. Rzekł bym nawet, że może to być stosunkowo proste przy odrobinie czasu i chęci. Do tego co ma z tym wspólnego ten folder?

Kolejna lekturka (tym razem odnośnie usuwania danych) :arrow: klik lub klik.

P.S. Mam również dwie małe propozycje:

  1. Napisz dokładnie co chcesz zrobić i w jakim celu. Jak na razie czytając Twoje kolejne posty zaczynam mieć coraz większy mętlik w głowie co do celowości Twoich zbiegów i wyniku jaki chcesz osiągnąć.

  2. Postaraj się pisać zgodnie z zasadami obowiązującymi w języku polskim i używając polskich znaków. Zapewniam, że wygodniej się to wtedy czyta i może to mieć również wpływ na chęć udzielenia Ci pomocy przez inne osoby.

zaczne od końca i poinforumuje że w dniu dzisiejszym mija 3 dzień od tego jak złamałem reke na wysokosci kosci przedramienie :smiley: i mam dosc ograniczone tez ruchy zarowno nadgarstkiem jak i samymi palcami więc prosze sie nie urażac z powodu kilku brakujacych jezyczków czy kreseczek nad “x”

A przechodząc do sedna sprawy to zamierzam usunąc bezpiecz nie te pliki w tym folderze ze wzgledu na to ze gdy bede go formatowal to usuniete miejsce sie wyrowna a nastepnie w dalszym casie nadpisze cos na to miejsce i sprawa zalatwiona i nie do odzyskania tak samo robia wszystkie programy do kasowania plikow(trwale) usowaja zeruja nosnik a nastepnie nadpisuja w to miejsce iles tam razy jakis algorytm i nie ma sladu ze cos tam bylo.

a chcem to usunac bo przed kazdym formatowaniem w tym miejscu gromadza sie rozne pliki dane informacje ktore sa dla mnioe zbedne a mogo pomoc odzyskac dane gdy juz sprzedam dysk a chcem miec 101% pewność ze tak sie nie stanie.

a i jeszcze jedno bo spotykałęm się z róznimi opinjami a pytanie moje brzmi ktory system plikow jest wydajniejszy szbciej sie na nim pracuje ? słyszałem ze NTSF a co wy na to ?

a i tak jak pisze w tych info do Trybu awaryjnego umnie na F8 jest botowanie ;] pisalem juz wczesniej

:slight_smile: