System volume information - resztki

Miałem 2 systemy operacyjne winXP home i professional.

Jednak po dłuższym zastanowieniu i przemysleniu sprawy system z dysku E:\ winXP home poszedł do kosza. Jednak zostało po nim około 6 plików System volume information (plików z przywracania systemu) na każdym dysku. Jak pozbyć się tych plików z poziomu drugiego systemu ?

Moze sproboj tym, ale nie wiem czy przyniesie efekt przy tego typu plikach, CapsLock

To mi nie pomogło … :frowning:

Program nie widzi tych plików jak i explorator a one dalej zajmują miejsce … :frowning:

czy w trybie awaryjnym nie można?

lub uzyj windows commander, lub wpisz sciezke gdzie sie znajduja pliki start=> uruchomi wpisz sciezke

W awaryjnym też nie można

Po wpisaniu tej ścieżki włącza mi się C:\windows (…) :?

Jak masz jeszcze jakieś potrzebne pliki i programy na tym dysku lub partycji to przenieś na inny dysk lub partycje a następnie format E i po problemie.

Na C mam 500 MB miejsca na D 50 MB , a na e niecałe 20 MB … a mam trochę filmów więc nie ma jak przenieść … :?

Ile one zajmuja, ile masz tych partycji, czy te pliki sa jakos utozsamione z tym systemem, ktory wywaliles (Xp Home Edition), przeciez one moga byc z tego systemu, ktory posiadasz w tej chwili -> Xp Pro :?

Ja mam Tesh 2 windowsy XP, ME, i na kazdej partycji mam cos takiego…

Sa to pliki o malej pojemnosci, ktore mozna otworzyc, jesli odhaczy sie opcje w panel sterowania/opcje folderow/widok/ukryj chronione pliki sys. operacyjnego.

Mozesz wtedy w nie wejsc i zobaczyc, ze dotycza rejestru, przyklad :

_restore{3E434843-93EF-48BB-97B5-DDC3E5C4E4B8}

Zatem jesli wpisalbys to w jv16 power tools albo w regedit to moze bys je i wywalil, ale po co to skoro kazdy to ma kto ma xp i sa nieszkodliwe, a poza tym mozna je ukryc ?? :smiley:

Update

“Sa to pliki wymagane do uruchomienia i pracy systemu windows. Usuniecie lub edycja tych plikow moga spowodowac niemoznosc korzystania z komputera. Czy na pewno chcesz wyswietlic te pliki ?”

Komunikat przy checi wyswietlenia tych plikow 8)

Zgadza sie też mam dwa systemy na C win98se i na D win XP i na obu partycjach są pliki z jednego i drugiego systemu jak usune wszysko z C to XP mi sie nie uruchomi a jak usune wszysko z D to 98se też mi sie nie uruchomi musiał bym robić reinstal.Więc lepiej nie formatuj jak doradziłem Ci we wczesniejszym poście.

Ty Zbyszku masz dwie partycje, a Raq ma ich przynajmniej 3

Ale w dalszej…

Zatem moze miec nawet 6 partycji…

Jesli Zyszku mialbys wiecej partycji o przynajmniej jedna, to zauwazylbys, ze na kazdej “wolnej” od systemu partycji masz te niewidzialne, ukrywane przez system pliki…

Poza tym na kazdej partycji mam ta sama zawartosc tych plikow Sys. Volume Inf.

Przeczytalem na anglojezycznej stronie ze jest to czesc System Restore, wiec ma powiazanie z przywracaniem systemu… moze gdybys wylaczyl przywracanie systemu owe pliki ulegly by zatarciu… ale tego jeszcze nie wiem :slight_smile:

Tutaj niestety nie masz racji Zbyszku :? W tym przypadku system się uruchomi.

A robiłeś tak Prawoklik na Mój Komputer>>Przywracanie systemu>> wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.

Pliki zostaną usunięte. 8)

Tak, robiłem ale to usunęło wszystkie pliki z winXP pro ale te z home edition zostały na D i na E (jest około 6 plików po 200 MB na kazdym dysku) …

A z DOS-A odpalonego z dyskietki startowej, próbowałeś?

Sciągnij process explorera: http://www.sysinternals.com

Dajesz Find Handle wpisujesz nazwę pliku, po znalezieniu klikasz na niego i powinno ci podświetlić odpowiedni wpis. Wtedy klikasz prawym na niego i Delete Handle.

Po czym kasujesz plik.

Spróbuję 8)