System widzi sieć z routera, lecz nie łączy się z nią


(M Bledowski303) #1

Witam!

Mam problem z moim TP-Link W8901G. Zaktualizowałem mu sterowniki i na nowo kilka razy próbowałem go skonfigurować. 3 laptopy widzą sieć, lecz nie mogą się z nią połączyć (pokazuje ograniczony dostęp). Nie mam pojęcia, co może być nie tak, ponieważ według instrukcji wszystko mam poprawnie skonfigurowane. Z niewiadomych mi powodów lampki 'ADSL' oraz 'Internet' w ogóle się nie palą.

 

Bardzo proszę o porady

 

Pozdrawiam

Michał


(Dimatheus) #2

Hej,

A skonfigurowałeś poprawnie parametry dostępu ADSL? Z jakiego dostawcy internetu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(M Bledowski303) #3

tak, konfigurowałem wszystko wg instrukcji z tej stronki

http://www.ipteam.pl/Pliki.aspx

 

mam internet z Netii, posiadam go jeszcze z czasów, gdy istniało Tele2


(Longhorn2009) #4

Zacznij od lektury instrukcji obsługi. Miałem ten model i razem z nim dostajesz instrukcje jak go odpowiednio skonfigurować. Będą potrzebne dane dostawcy internetu, login, hasło oraz dane VPI, VCI (te już można znaleźć w internecie po nazwie dostawcy).


(Dimatheus) #5

Hej,

Parametry dostępowe dla usługi Netti znajdziesz pod linkiem: http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,temat,11674,parametry-konfiguracyjne-dla-routerow.html.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(M Bledowski303) #6

tak, właśnie mam te wszystkie dane. instrukcję ściągnąłem z internetu, bo gdzieś papierowa wersja mi zaginęła. ja ten router mam już dobrych kilka lat i nie miałem z nim dotychczas problemów. dopiero po resecie kilka dni temu (konieczny z powodu złapania wirusa) zaczął mi wariować. konfigurowałem go już wiele razy i nigdy nie miałem z nim problemów, do teraz


(Longhorn2009) #7

Jak możesz wrzuć screen z ważniejszych zakładek, zobaczymy w czym problem.


(Dimatheus) #8

Hej,

Czy po ponownym włączeniu urządzenia wszystkie diody na nim świecą choć przez moment? Jak zachowuje się dioda ADSL po starcie routera - świeci okresowo czy nie miga wcale?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(M Bledowski303) #9

witam!

 

przepraszam, że nie odpisywałem. router padł całkowicie, więc zakupiłem nowy.

 

temat można zamknąć

 

pozdrawiam