System wiesza się po zalogowaniu


(Zpmajzner) #1

Witam,

Mam problem z wieszaniem się systemu po zalogowaniu.

Problem zaczął występować kiedy chciałem zainstalować grę Risen (nie wiem czy jest związek z tym) i instalacja wieszała się przy sprawdzaniu wersji DirectX - nie można było tego wyłączyć przy pomocy CTRL+ALT+DEL. W ten sam dzień zaczęły występować problemy:

Po zalogowaniu system zaczął się wieszać, ale nie cały: np. mogłem przesuwać kursorem po ekranie, zaznaczyć plik na pulpicie, ale np. nie odpowiadał pasek, nie dało się włączyć też później folderów na pulpicie, a jak się kliknęło prawym przyciskiem myszy (żeby np. kliknąć odśwież) to już kompletnie koniec: tylko wskaźnik się zmienił na kółko (jak przy oczekiwaniu) i tak już został (ale dało się dalej przesuwać po ekranie). Podobnie CTRL+ALT+DEL też nie działa w ogóle. Udało mi się włączyć przeglądarkę, ale i ona po chwili się zawiesiła. W tym trybie kompletnie nie da się pracować.

Za to działa prawidłowo (chyba) tryb awaryjny z obsługą sieci - tylko w trybie tym Internet Explorera nie mogę włączyć. Wziąłem teraz pełne skanowanie avastem, chociaż wątpie czy pomoże. Poradzicie coś? Co potrzebujecie? czy OLT mogę włączyć jak mi antivirus skanuje, a jeśli tak to jak mam to OLT ustawić?


(rgabrysiak) #2

Cześć

Przeskanuj system programem Malwarebytes Anti-Malware, przy instalacji odznacz okres testowy.


(falcon89) #3

Jak skończysz skanować to wrzuć logi OTL.

Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html , uruchom, kliknij Ctrl+S (zapisz ten plik np. na pulpicie) i wyślij plik na http://sendfile.pl/


(Zpmajzner) #4

Ok, Malwarebytes i Avast - pełny skan i 0 plików. Jak OLT ustawić? I gdzie pliki się zapisują, bo oprócz olt.txt jakiś Extras się tworzy, tak?


(rgabrysiak) #5

Cześć

Zgodnie z informacjami z poniższego tematu:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741


(Zpmajzner) #6

I macie jakiś pomysł? Pracować na lapie nie mogę :frowning:

http://sendfile.pl/277714/Extras.Txt

http://sendfile.pl/277715/OTL.Txt


(Atis) #7

Nie wiem dlaczego pokazujesz log z starej wersji OTL 3.2.56.0.

Odinstaluj jeden program antywirusowy, bo masz jednocześnie Norton Internet Security i AVAST.

W razie problemów:

Norton Removal Tool

avast! Uninstall Utility

Odinstaluj Ask Toolbar, Ashampoo PO Toolbar, McAfee Security Scan Plus


(Zpmajzner) #8

Miałem już na dysku OLT, nie zwróciłem uwagi, że stara wersja. Tzn. że logi są złe i jeszcze raz powinienem zrobić?


(Atis) #9

To znaczy, że problem powoduje jakiś program uruchamiany w normalnym trybie.

W takim przypadku zawsze podejrzane są programy ochronne.

Ty masz zainstalowany Norton , Avast, Hitman, Malwarebytes.


(Zpmajzner) #10

Norton odinstalowany. Ask toolbar nie mogę - instalator windows nie odpowiada. Ashampoo i McAfee w ogóle na liście nie mam. Póki co wszystko zostało jest: w trybie normalnym wiesza sie, ale bardziej to chyba explorer - po chwili nie mogę nic kliknąć/otworzyć, za to mogę przesuwac kursorem po ekranie i działają mi zegary (czasu i zużycia procesora i pamięci). A programów naistalowałem faktycznie jakis czas temu jak miałem z czymś problemy żeby jakoś naprawić lapa


(falcon89) #11

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/en/dow … adwcleaner

Zamknij przeglądarkę.

Uruchom AdwCleaner (uruchom jako Administrator) i kliknij Usuń (komputer uruchomi się ponownie).


(Zpmajzner) #12

Ciągle to samo: po zalogowaniu jak nic nie robię system zdaje się chodzić normalnie: najeżdżając kursorem na pliki czy pasek zadań podświetla je czy rozwija polecenia. Jednak jak coś próbuje zrobić to wiesza, zasadniczo nie mogę otwierać plików, przeglądarki, Chrome się otwiera, ale od razu wiesza tak, że nawet kursorem nie mogę przesuwać po ekranie. A zegary czasu czy zużycia procesora czasem się pojawiają (wtedy mogę na nie normalnie klikać i rozwinąć polecania, nawet jak explorer wisi), a czasem nie.


(Atis) #13

Nie wiem dlaczego nie odinstalowałeś pozostałych wymienionych programów?

Odinstaluj Hitman, Malwarebytes i na końcu Avast.

Po odinstalowaniu każdego programu spróbuj uruchomić w normalnym trybie.


(Zpmajzner) #14

Odinstalowałem z podanych wszystkie poza Malwarebytes i Avastem. Avast też odinstalować, zebym zadnego antivirusa nie mial? Spróbuję jutro popołudniu zatem.

Dodane 18.02.2013 (Pn) 2:49

Dobra, po odinstalowaniu Hitmana i Malwarebytes wszystko póki co wydaje się w porządku :stuck_out_tongue: chociaż z początku wydawało się, że się przywiesi… jeszcze w dzień kilka razy będę uruchamiał ponownie by sprawdzić czy to nie jest tylko chwilowe.

Dzięki za pomoc :slight_smile: jak coś będę pisał :slight_smile: