System Windows 7 nie wczytuje się

Witam

Mam problem mianowicie przy wyłączonym komputerze odpiąłem stacje DVD i chciałem odpalić komputer ale wyskoczył problem system nie chce się wczytać twierdzi ,że wystąpił błąd i system został zmieniony czy jakoś tak. Są do wyboru dwie opcje jak włączam komputer albo odzyskiwanie systemu windows jak dam to opcje to nic się nie dzieje i jeszcze jest opcja uruchom normalnie tutaj windows nie chce się wczytać i po chwili powracam do pierwotnego stanu twierdząc ,że jest błąd systemu Windows spowodowany zmianą plików albo nowym sprzętem. Co mogę z tym zrobić proszę o pomoc ponieważ potrzebny mi jest komputer muszę pisać pracę itd

Dysk rozumiem na szerokie wejścia ata??

dwa wejścia pod napęd DVD takie jak do dysku twardego . Można coś z tym zrobić system Windows nie chce się w ogóle uruchomić a przecież tylko wypiąłem na chwilę kable od napędu DVD i później wpiąłem i to tak mogło zaburzyć pracę systemu ,żeby mógł się zepsuć ? nie rozumiem tego

Ja bym na towim miejscu pokombinował z taśmami,poprzepinał wej scia,rozumiem że masz na płycie wejście niebieskie ata to do niej podłącz dyski i zobacz jak ustawione masz zworki,ze starymi ata właśnie tak było,nie ma jak to SATA