System Windows 7 się zacina

(Olew1010) #1

Witam! !!

Właśnie zainstalowałem sterowniki do karty graficznej dość starej zresztą, mianowicie do RIVY TNT2 M64. Znalazłem sterowniki od Windowsa XP które działają również pod systemami Vista i 7. Jest to wersja sterowników 71.89. Po zainstalowaniu tych sterowników system zaczął się wieszać na pół może jedną sekundę czasami nawet do 2, wiesza się po włączeniu jakiegoś programu lub okna. Chciałbym zapytać czym jest spowodowane te przycinanie się systemu, zaznaczam że RAM-u jest pod dostatkiem.

(Marcin1025) #2

Podaj parametry komputera na początek

(Veers) #3

Na początek to należałoby wyłączyć część albo nawet wszystkie efekty Aero.

(Olew1010) #4

No to tak

Procek Intel Pentium D915

RAM 2 GB

Płyta głowna Abit SG-95

System Windows 7 320bit

-- Dodane 08.03.2012 (Cz) 21:49 --

A i ten procek 2.8 GHz

(Marcin1025) #5

Może być trochę zasłaby lub grafika

(Olew1010) #6

A o aero to moge sobie co najwyżej pomarzyć

(Marcin1025) #7

Albo wymień grafike na trochę lepszą :slight_smile:

(Olew1010) #8

Właśnie chciałem zapytać czy ta karta jest po prostu tak beznadziejna i nie pójdzie czy to czego innego wina ??

(Marcin1025) #9

wina karty graficznej

(Olew1010) #10

Zaznaczam, że w poniedziałek zesmażyła mi się GeForce 9600 gt

-- Dodane 08.03.2012 (Cz) 21:56 --

No i właśnie zastanawiam się nad GeForce 8800 gt, czy to dobry pomysł i czy ten sprzęt jest kompatybilny z mają płytą??

(Marcin1025) #11

Będzie dobry

(system) #12

No to jeśli masz system na 320 Bit to nie dziwię się, że zamula.

Ja bym Ci radził zainstalować 64 albo 32 to Ci spokojnie pójdzie :stuck_out_tongue:

[:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:]

(Profesorekml) #13

Po pierwsze przejście z systemu, który ma 32 bity, a 64, to nic mu to nie zmieni, i tak mu będzie komputer zamulał, i tak, ze względu na kiepski sprzęt.

Po Drugie.Za słaby procek i mało ram masz, aby wszystko płynnie działało. Jak dobrze kojarzę, to Twój procek jest jedno rdzeniowy. Poza tym powyłączaj niepotrzebne bajery w Windows - ie,

a zostaw tylko niezbędne :slight_smile: Poza tym, po co Tobie Windows 7 na tak słabym sprzęcie ?? I przestań pirackie Windows - y ściągać z torrenty.org,albo z innych stron maks :wink:

Po Trzecie. Nawet gdyby zainstalował system 64 bitowy, przy tej samej konfiguracji nic mu to nie da. Wszystko zależy od procesora, ilości pamięci ram,

jak szybkie są pamięci. - Nie wiem, czy opłaca mu się inwestować w inne kartę. Mam pytanie. Zasilacz jak mocny ?? 240 ?? 300 watt ?? :slight_smile:

.... W skrócie. Zainwestuj w nowy komputer ( nawet nowy używany ), bo nawet po wgraniu systemu 64 bitowego będzie się Tobie komputer zawieszał.

(system) #14

pewnie karta graficzna 64MB, jakbyś miał chociaż jakąś Intel GMA... to może, może...

-- Dodane 13.03.2012 (Wt) 17:53 --

pewnie karta graficzna 64MB, jakbyś miał chociaż jakąś Intel GMA... to może, może...

-- Dodane 13.03.2012 (Wt) 17:54 --

(Profesorekml) #15

GuiiHz Intel GMA, to grafika zintegrowana, to jest skrót od Graphic Media Accelerator :slight_smile: Karty graficzne Intel GMA najczęściej można spotkać w laptopach,

albo w tanich komputerach na płytach głównych do komputerów biurowych :smiley:

Nie no, teraz to zabłysnąłeś GuiiHz :slight_smile:

(system) #16

powiedziałem, źe jeśli by miał Intel GMA to by jakoś działał system

Czy ja powiedziałem, że taką da się kupić ?

(Profesorekml) #17

A, to nie zrozumiałem Cię do końca. Poza tym, raczej nie działało by mu, przy zintegrowanej karcie graficznej.

Karta minimum 128MB http://www.technonews.pl/Technonews/1,9 ... Visty.html

(system) #18

Hmmm.

co z tego, że masz procka 2.8 GHz jak twoja płyta obsłuuje do 800 MHz?

Kup lepszą płytę główną, najtańsze są po 200zł.

twojepc.pl/news12977.html