"System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania"

Witam. Nadeszła chwila pożegnać XP. Chce sformatować partycję z XP z poziomu Visty lecz wyskakuje mi takie coś:

232212008-10-31_200936.png

Pewnie chodzi o uprawnienia…

a) jak mam sformatować z poziomu Visty partycje systemową XP,

b) jak usunąć z menu wyboru systemów “Eariel version windows” (czy jakoś tak żebym nie miał już pola wyboru starszego systemu tylko Windows Server albo Vista)

c) istnieje sposób na połączenie dwóch pustych partycji w jedną?

a) widocznie są jakieś używane pliki na tej partycji i dlatego się nie da. Spróbuj programem Gparted.

b) użyj BCDEdit

c) zrobisz to programem podanym w pkt a lub: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … +i+plikowe

Nie ma innych sposobów? Nie mam możliwości odpalenia GParted z płyty… nie mam go jak nagrać. Co może używać? Przecież to partycja XP nie Visty… system sobie trzyma tak jakiś katalog boot… :expressionless: czemu tam?

Niewiem czy ty masz tak samo jak ja, a mam tak:

XP mam na c:/

Vista na innym np: D:/

Chcąc robić formata na c:/ muszę odpalić kompa z płyty, bo na c:/ mam bootmanager systemów i on jest chroniony i dlatego się nie da formata zrobić.

Potem jak sformatujesz to windows nie będzie chciał się uruchomić i dlatego musisz z płyty Windy przywrócić bootmanager.

Tak jak wyżej jest u mnie i być może U ciebie.

XP teoretycznie pisze że jest na D ale na nim jest katalog boot. Więc co polecasz zrobić ? Format za pomoca konsoli odzyskiwania a potem przywracanie bootloadera?

Tak by było najlepiej.

czyli wchodze w konsolę wpisuje format d: (xp) i tyle? a potem

"bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd"

i system sobie przeniesie na partycje Visty bootloadera?

tak

Chcialem sformatowac. Wpisalem format d:… potem Y… no i stoi na 13% :confused: nie wiem jak się pozbyć tej partycji

wziełeś na wolne formatowanie więc trochę postoi. W zależności od wielkości partycji. Napewno nie zrobi się w 5 minut. Może 30 min lub dłużej.

Teraz gdy chce sformatować musze podawać jakieś “Wpisz aktualną etykiete woluminu” i z pod wiersza poleceń i z wiersza poleceń z płyty systemowej… wpisuje i wyskakuje mi:

http://img.wklej.org/images/852262008-10-31_214822.png

Co ja mam tam w końcu wpisać?

Edit: wystarczylo zmienić nazwę na dłuższą :smiley:

Wpisz tam np: XP, a potem sobie zmienisz.

Ok wszystko się udało :slight_smile: Nareszcie więcej miejsca :slight_smile: