System windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią x

witam

mam świeżo kupiony komputer. próbując uruchomić sieć wyświetla mi się system windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią… Na starym kompie było wszystko ok. sieci są pokazane lecz ich nie łączy. na zewnątrz mam antenę+kabel+komputer

Mówimy o połączeniu kablowym? Co to za dostawca internetu?

skoro kabel idzie od anteny to chyba tak. prywatny działający w powiecie

To jeszcze nic nie znaczy. Wszystko zależy co to za kabel? Koncentryczny czy skrętka komputerowa? Karta sieciowa poprawnie zainstalowana? W sieci u dostawcy nie ma przypadkiem autoryzacji w postaci filtracji adresów fizycznych lub loginu i hasła (pppoe)?

koncentryczny . instalowane już 2 razy

Czyli masz kartę bezprzewodową w komputerze?

Nie koniecznie poprawnie daj obrazek z menadżera urządzeń, rozwiń zakładkę karty sieciowe.

nie. jest wejście na kabel

Dodane 11.08.2013 (N) 22:30

jest to niemożliwe gdyż pisze z telefonu ale w zakladce karty sieciowe są jakieś 2 realteki

Na jaki kabel? Koncentryk czy skrętka? Jakie złącze jest na końcu kabla RP-SMA, BNC czy może RJ-45? Jeśli to jest koncentryk, to masz kartę do obsługi sieci WLAN (Wireless LAN - WiFi), jeśli skrętka, to prawdopodobnie ta antena to nie antena tylko AP (Client).

Pojawia się jakiś błąd? Jest wgląd w szczegóły?

Hej,

A może wystarczy zmienić adres MAC karty sieciowej z nowego komputera na taki sam adres, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego komputera?

Pozdrawiam,

Dimatheus