System Windows nie uruchamia się

Witam, ostatnio przeprowadziłem deinstalacje programu LogMeIn Hamachi(najnowsza wersja pobrana z dobrych programów). Deinstalacja zakończyła się błędem, niestety nie pamiętam jakim. Następnie moją uwagę przykuł brak ikon na pulpicie z wyjątkiem Komputera i Kosza, zauważyłem też że ubyło ok 95% danych z folderu Moje Dokumenty. Sprawdziłem partycję która służyła mi do przechowywania danych, wyglądała jakby była w nienaruszonym stanie. Sprawdziłem również ilość wykorzystanego miejsca na moich partycjach i wydaje mi się że nie uległo ono zmianie, także pomyślałem że po prostu część plików się nie załadowała i po ponownym uruchomieniu wszystko będzie w porządku.

Przy próbie uruchomienia systemu Windows pojawia mi się czarny ekran z informacją, że uruchomienie systemu Windows nie powiodło się.

Stan: 0xc000000f

Informacje: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne

Próbowałem uruchomić system w wielu modułach w trybie awaryjnym oraz próbowałem uruchomić go w trybie ostatniej dobrej konfiguracji, ale również bez skutku. Dlatego sięgnąłem po dysk naprawczy i spróbowałem automatycznie naprawić mój dysk, również bez skutku. Uruchomiłem wiersz poleceń korzystając z płyty naprawczej systemu i wpisałem:

bootrec.exe /fixmbr

bootrec.exe /fixboot

Obie operacje zakończyły się pomyślnie.

Niestety system nadal się nie uruchamia. Użyłem Kaspersky Rescue Disk do przeskanowania wszystkich plików i nie znalazłem żadnego zagrożenia.

Po wykonaniu próby naprawy dysku za pomocą programu naprawczego i po sprawdzeniu szczegółowego raportu dowiaduję się kilku informacji, a mianowicie:

Registry is corrupted.

Repair action: registry roll back

Result: Failed. Error Code=0x2

Time Taken = 0ms

(…)Boot Manager Generic Failure 0xc000000f

To wszystkie nieprawidłowości które znalazłem w tym logu.

P.S. Regularnie co około 2 tygodnie robię kopie rejestru za pomocą programu CCleaner i może przynajmniej częściowym rozwiązaniem byłoby przywrócenie tej kopii rejestru, przynajmniej tak sądzę. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu i z góry dzięki :smiley:

Możesz jeszcze spróbować naprawy spod bootowania przy pomocy: http://www.dobreprogramy.pl/Avira-AntiVir-Rescue-System,Program,Windows,20514.html

Cytat z opisu programu: “Program kierowany jest do użytkowników, których system operacyjny z różnych przyczyn nie chce się załadować. Pozwala nie tyle skutecznie przeskanować zawartość dysku twardego w poszukiwaniu wszelakich infekcji, ale również przywrócić go do stanu sprzed awarii i odzyskać cenne pliki znajdujące się na komputerze.”

Może akurat pomoże, chociaż w przypadku uszkodzeń rejestru Windows’a (a tak jest u Ciebie) jest to trudne.

Hej

Powyższe dwa polecenia powinno zwieńczyć jeszcze jedno:

bootrec.exe /rebuildbcd

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wykonane, niestety problem nadal występuje.

Z tego co wiem to CCleaner nie wykonuje calej kopii rejestru, tylko kopiuje zmodyfikowane gałęzie. Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to naprawa rejestru.

PS Nie mam świeżego backupa.

Nie możesz wykonać instalacji nakładkowej systemu?

Hej,

Niestety tak.

Program widział wszystkie partycje na dysku? Może to uszkodzenie dysku twardego?

To na pewno najszybciej by postawiło komputer do stanu używalności - pod warunkiem oczywiście, że nie mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie, zapodziałem gdzieś płytę z Windowsem. A WinRE miałem wypalone na osobnej płycie, tak na wszelki wypadek.

Hej,

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kaspersky wykrył wszystkie partycje. Zakładam, że to błąd z rejestrem.

Dodane 24.10.2013 (Cz) 16:56

Kaspersky wykrył wszystkie partycje. Zakładam, że to błąd z rejestrem.

Hej,

Czyli jedynie płyta z systemem i naprawa, a z niej przywracanie systemu. Jeśli to nic nie da - instalacja nakładkowa. Inaczej tego nie obejdziesz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak też myślałem, biorę się do roboty. Tak czy inaczej dzięki za zwrócenie uwagi na tą sprawę.

Pozdrawiam