System Windows nie uruchamia się


(Vj3006) #1

Witam, ostatnio przeprowadziłem deinstalacje programu LogMeIn Hamachi(najnowsza wersja pobrana z dobrych programów). Deinstalacja zakończyła się błędem, niestety nie pamiętam jakim. Następnie moją uwagę przykuł brak ikon na pulpicie z wyjątkiem Komputera i Kosza, zauważyłem też że ubyło ok 95% danych z folderu Moje Dokumenty. Sprawdziłem partycję która służyła mi do przechowywania danych, wyglądała jakby była w nienaruszonym stanie. Sprawdziłem również ilość wykorzystanego miejsca na moich partycjach i wydaje mi się że nie uległo ono zmianie, także pomyślałem że po prostu część plików się nie załadowała i po ponownym uruchomieniu wszystko będzie w porządku.

Przy próbie uruchomienia systemu Windows pojawia mi się czarny ekran z informacją, że uruchomienie systemu Windows nie powiodło się.

Stan: 0xc000000f

Informacje: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne

Próbowałem uruchomić system w wielu modułach w trybie awaryjnym oraz próbowałem uruchomić go w trybie ostatniej dobrej konfiguracji, ale również bez skutku. Dlatego sięgnąłem po dysk naprawczy i spróbowałem automatycznie naprawić mój dysk, również bez skutku. Uruchomiłem wiersz poleceń korzystając z płyty naprawczej systemu i wpisałem:

bootrec.exe /fixmbr

bootrec.exe /fixboot

Obie operacje zakończyły się pomyślnie.

Niestety system nadal się nie uruchamia. Użyłem Kaspersky Rescue Disk do przeskanowania wszystkich plików i nie znalazłem żadnego zagrożenia.

Po wykonaniu próby naprawy dysku za pomocą programu naprawczego i po sprawdzeniu szczegółowego raportu dowiaduję się kilku informacji, a mianowicie:

Registry is corrupted.

Repair action: registry roll back

Result: Failed. Error Code=0x2

Time Taken = 0ms

(...)Boot Manager Generic Failure 0xc000000f

To wszystkie nieprawidłowości które znalazłem w tym logu.

P.S. Regularnie co około 2 tygodnie robię kopie rejestru za pomocą programu CCleaner i może przynajmniej częściowym rozwiązaniem byłoby przywrócenie tej kopii rejestru, przynajmniej tak sądzę. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu i z góry dzięki :smiley:


(system) #2

Możesz jeszcze spróbować naprawy spod bootowania przy pomocy: http://www.dobreprogramy.pl/Avira-AntiVir-Rescue-System,Program,Windows,20514.html

Cytat z opisu programu: “Program kierowany jest do użytkowników, których system operacyjny z różnych przyczyn nie chce się załadować. Pozwala nie tyle skutecznie przeskanować zawartość dysku twardego w poszukiwaniu wszelakich infekcji, ale również przywrócić go do stanu sprzed awarii i odzyskać cenne pliki znajdujące się na komputerze.”

Może akurat pomoże, chociaż w przypadku uszkodzeń rejestru Windows’a (a tak jest u Ciebie) jest to trudne.


(Dimatheus) #3

Hej

Powyższe dwa polecenia powinno zwieńczyć jeszcze jedno:

bootrec.exe /rebuildbcd

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Vj3006) #4

Wykonane, niestety problem nadal występuje.

Z tego co wiem to CCleaner nie wykonuje calej kopii rejestru, tylko kopiuje zmodyfikowane gałęzie. Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to naprawa rejestru.

PS Nie mam świeżego backupa.


(mrFreeze) #5

Nie możesz wykonać instalacji nakładkowej systemu?


(Dimatheus) #6

Hej,

Niestety tak.

Program widział wszystkie partycje na dysku? Może to uszkodzenie dysku twardego?

To na pewno najszybciej by postawiło komputer do stanu używalności - pod warunkiem oczywiście, że nie mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Vj3006) #7

Nie, zapodziałem gdzieś płytę z Windowsem. A WinRE miałem wypalone na osobnej płycie, tak na wszelki wypadek.


(Dimatheus) #8

Hej,

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Vj3006) #9

Kaspersky wykrył wszystkie partycje. Zakładam, że to błąd z rejestrem.

Dodane 24.10.2013 (Cz) 16:56

Kaspersky wykrył wszystkie partycje. Zakładam, że to błąd z rejestrem.


(Dimatheus) #10

Hej,

Czyli jedynie płyta z systemem i naprawa, a z niej przywracanie systemu. Jeśli to nic nie da - instalacja nakładkowa. Inaczej tego nie obejdziesz.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Vj3006) #11

Tak też myślałem, biorę się do roboty. Tak czy inaczej dzięki za zwrócenie uwagi na tą sprawę.

Pozdrawiam