System Windows nie uruchamia się


(Piter9889) #1

Witam. Mam problem z moim komputerem a mianowicie chodzi o to że system Windows nie chce się uruchomić. Wlączam komputer i jest wszystko normalnie aż do momentu pokazania się loga Microsoftu i napisu "Trwa uruchamianie systemu Windows". Normalnie zawsze po wyświetleniu się tego komunikatu system operacyjny zaczął się włączać, ale teraz komputer się resetuje i pojawia się taki komunikat" Loading Operating System...

Boot From CD/DVD:

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER"

Po naciśnięciu enter wyskakuje komunikat

"Boot From CD/DVD:

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER"

Proszę o pomoc


(system) #2
  • Zatrzymaj start komputera na BIOSie. Sprawdź, czy w BIOSie jest widoczny twardy dysk (jego oznaczenia fabryczne).

  • Przejdź w BIOSie do zakładki Exit, tam wybierz pozycję Load (Optymized) Defaults lub podobnie, potwierdź Enter, Yes itp. Zrestartuj komputer.

  • Jeszcze raz zatrzymaj start na BIOSie, przejdź do zakładki Boot i tam ustaw twardy dysk (jeśli go widać?) na pierwszym miejscu. Znowu restart komputera.

PS. Jeśli w BIOSie nie widać twardego dysku, to upewnij się, że jest prawidłowo podłączony. Warunkiem zadziałania komputera jest uwidocznienie twardego dysku w BIOSie.


(Piter9889) #3

Dysk twardy jest widoczny w BIOSie, niestety nic to nie zmieniło dalej się nie uruchamia


(Cesc 93pl) #4

Spróbuj sam zbootować z dysku twardego, mam na myśli tę listę, z której wybiera się napęd optyczny w celu instalacji systemu. Jeśli nie, to po prostu włóż do DVD czy tam Blu-Ray’a płytę z Windowsem i spróbuj naprawić system bez formatowania. :wink: