System windows się zawiesza podczas użytkowania

Witam, mam problem z komputerem (nie jest mój, zaoferowałem pomoc znajomemu) mianowicie podczas np. otwierania folderów lub przeglądarki system się zawiesza kompletnie. Wszystko to dzieje się nawet po sformatowaniu. Wszystkie sterowniki zostały wgrane. Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, że po sformatowaniu okna folderów wyglądają inaczej niż na innym komputerze (moim, który nie ma partycji 100mb) który ma wgranego tego samego windowsa. Chodzi mi o ikony minimalizacji czy “x”. Czy ta partycja 100mb może mieć coś z tym wspólnego/ Nie wiem czy wcześniej czasem ktoś przy niej nie majstrował. Co może być przyczyną tych zawieszeń?

Nie.

Sprawdź dysk za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (podaj informacje z zakładki Health i zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan).

Ledwo udało mi się zainstalować ten program, przez te zawieszenia. Gdy chce go odpalić za każdym razem następuje kolejna zawiecha i pomaga tylko reset ale będę próbował, w miedzy czasie podpiąłem inny dysk posiedziałem parę minut robiąc różne pierdoły i ani razu się nie zawiesił. Natomiast nastąpiła wspomniana wcześniej zmiana, sama z siebie czyli wygląd windowsa.

Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym (http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -safe-mode) i w tym trybie uruchomić program HD Tune. Jeżeli w trybie awaryjnym system nadal będzie fiksować, oznacza to, że jest problem z którymś podzespołem. Najczęściej jest to dysk, potem RAM (program MemTest).

EDIT: Przepraszam, nie doczytanie moje. Jeżeli pod innym dyskiem system dobrze funkcjonuje, oznacza to, że dysk jest uszkodzony. Dysk można podpiąć do komputera jako USB (w sklepach są różne narzędzia zwane “Recovery”, za pomocą nich można podpiąć dysk 2,5’ i 3,5’ poprzez USB, koszt góra 19zł).

Wskazuje na problem z dyskiem.

Dodane 01.03.2013 (Pt) 21:17

Sprawdź dysk według instrukcji użytkownika adam9870 memory-management-blue-screen-vista-t516544.html#p3239443 (Sprawdzenie dysku - trzecia metoda)

Podaj także SMART dysku (HD Tune zakładka Health).

Ok, zrzuty z HD Tune

http://imageshack.us/photo/my-images/69 … uufgm.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/831/19082745.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/33/82775831.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/248/41820842.jpg/

tak dosłownie?

Dosłownie? czyli co?

Chodzi mi że ta sama wersja, z tej samej płytki, tylko inny kod. :smiley:

Widzę, Windows uruchomiony w Trybie Awaryjnym. Widzę także uszkodzone sektory na dysku. Trzeba je najlepiej zamurować programem MHDD http://www.dobreprogramy.pl/MHDD,Progra … 20187.html

Nie wiem jednak, czy tak zrobić, czy też nie, ale niech jakiś inny kolega z forum powie, czy warto, czy nie.

Parametr C5 można zniwelować robiąc remap.

Gorzej sprawa wygląda w C6 (ilość niekorygowalnych błędów), wartość ta wskazuje na defekt powierzchni dysku lub/i podsystemem mechanicznym dysku. Jest to błąd krytyczny, świadczy o poważnym uszkodzeniu tablicy talerza lub nadchodzącym uszkodzeniu mechanizmu dysku.

Parametr C8 włącznie z 01 świadczą o złym stanie powierzchni talerzy.

Jeśli jeszcze masz gwarancję na dysk to z niej skorzystaj (dysk jest w złym stanie).

Niezwłocznie zrób kopię ważnych plików (na przykład na pendrive, dvd).

Ok, dzięki wszystkim za pomoc.