System Windows wykrył problem z dyskiem twardym!

Cześć!

Kończy się dysk .Sugestia wymiana dysku 

Można spróbować przeprowadzić remap. Jeśli liczba bad sectorów będzie rosła to czeka Ciebie wymiana.

Remap, czyli to, co tu opisane: http://forum.pclab.pl/topic/256595-Tutorial-Zerowanie-dysku-krok-po-kroku-przy-u%C5%BCyciu-MHDD/?

Niestety tej operacji nie wykonasz bez utraty danych, dlatego przed jej wykonaniem każdy zaleca kopię zapasową

Ok, zrobiłam kopię zapasową i na razie tylko skan. Wyszło mi coś takoego: s21.postimg.org/ellfwq5o5/DSC_0681.jpg

Możecie mi doradzić, co mam dalej robić? Co wpisać w tym programie,żeby spróbować ten dysk uratować? Jak wpisuję ‘erase waits’ to pyta mnie o punkt początkowy i końcowy. Chyba nie ma sensu wpisywać całego dysku, bo to potrwa wieki. Co tam wpisać? Albo jaką inną akcję przeprowadzic?

Coś odnośnik nie działa, żeby podglądnąć wyniki skanu. Co do Remap i mówienie, że to jest utrata danych jest wprowadzaniem w błąd . Operacja ta ma na celu podmianę uszkodzonego sektora z puli zapasowej. Oraz z kopiowanie danych między sektorami uszkodzony a zapasowy. Jeśli uszkodzenie sektora nie jest na tyle duże, to dane zostaną zachowane. Więc w praktyce, dla bezpieczeństwa robi się kopię zapasową albo zaryzykujesz. Zerowanie jest wymazywaniem i wtedy jest utrata danych. Więc o utracie danych można mówić jeśli dokonuje się zerowania pełnego. Jeśli nie chcesz robić pełnego zerowania, to w MHDD jest erase dealays, które dokonuje selektywnego zerowania. Zeruje sektory o gorszym czasie odczytu.