System Windows XP nie kończy pracy komputera automatycznie

(Zvhirek) #1

Witam. Od jakiegoś czasu obserwuje, iż mój Windows (XP SP3) nie chce się zamknąć i wyłączyć komputera automatycznie.

Dzieje się tak, tylko po dłużych przesiadkach przed monitorkiem (<4h). Zguglowałem sobie takie coś, zastosowałem się również

do tego:

Niestety mi to nie pomogło. Akcja ma miejsce zarówno przed jak i po formacie. Także pytam się: WTF?

Mój sprzęt to:

mobo: ASRock 939Dual-Sata2

proc: AMD Athlon 64 Processor 3200+

(Cosik Ktosik) #2

W menu start->Uruchom->wpisz regedit

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

WaitToKillAppTimeout daj na 4000.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

WaitToKillServiceTimeout daj na 4000.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

AutoEndTasks daj na 1

Zresetuj komputer i teraz sprawdź

(Zvhirek) #3

Dzięki mistrzu, postaram się napisać za jakiś czas o rezultatach. Zresztą, już teraz sprawdzę czy pomaga.

(Cosik Ktosik) #4

Efekt może być widoczny dopiero po pierwszym restarcie.

Jak nie pomaga, to użyj programu User Profile Hive Cleanup Service.

(Zvhirek) #5

No niestety, ale sposoby, które wymieniłeś nie pomogły..

(Cosik Ktosik) #6
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"PowerOffActive"="1"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"PowerdownAfterShutdown"="1"

[HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop]

"PowerOffActive"="1"

Wklej to do notatnika i zapisz na pulpicie jako fix.reg (w polu Typy plików wybierz Wszystkie pliki). Zamknij notatnik i kliknij dwa razy na tego fixa. Informacje scal z rejestrem. Teraz spróbuj.

W którym dokładnie momencie system zatrzymuje się?

PS Fajny awatar :wink:

(Zvhirek) #7

Wybieram z Menu Start ikonkę Wyłącz komputer a następnie, Wyłącz, po czym cały proces staje podczas wyświetlania napisu Trwa zamykanie systemu Windows... Dodałem też już wpis do rejestru.

PS Dzięki, Garfield wymiata :stuck_out_tongue: GIMP też.

(Cosik Ktosik) #8

Zajrzyj do podglądu zdarzeń (po takiej awarii) i poszukaj co mogło zawiesić zamykanie.

(Zvhirek) #9

No niestety, problem jak był tak i jest. W Podglądzie Zdarzeń czysto, żadnych błędów nie ma.

(Kolmar) #10

Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> System -> w panelu po prawej odszukaj zasadę mówiącą o nie wyłączaniu zasilania komputera (do not turn system power after a windows shutdown has occured) i przestaw ją na "nie skonfigurowano".

(Zvhirek) #11

Nie mogę tego znaleźć.. Możesz jakoś dokładnej, ew. prościej?

(Cosik Ktosik) #12

W menu start->uruchom, wpisz gpedit.msc

Tam szukaj to, co podał rokko.

(Zvhirek) #13

Domyślnie miałem ustawione na Nie skonfigurowano.

(Marlena Gorska) #14

Podaj Logi

(Kolmar) #15

Upsss... sorki syaoranv , zapomniałem napisać, że chodzi o Edytor Zasad Grupy (gpedit.msc) :slight_smile:

(Zvhirek) #16

Jakiś śmiałek mógłby mnie jeszcze uraczyć informacją/ami na temat tego problemu, ponieważ jak on był - tak i jest..

Generalnie pojawia się tylko po dłuższych sesjach przy PC. Nic z tego nie rozumiem, a drażni mnie to okropnie. #-o