System Windows XP nie kończy pracy komputera automatycznie

Witam. Od jakiegoś czasu obserwuje, iż mój Windows (XP SP3) nie chce się zamknąć i wyłączyć komputera automatycznie.

Dzieje się tak, tylko po dłużych przesiadkach przed monitorkiem (<4h). Zguglowałem sobie takie coś, zastosowałem się również

do tego:

Niestety mi to nie pomogło. Akcja ma miejsce zarówno przed jak i po formacie. Także pytam się: ■■■?

Mój sprzęt to:

mobo: ASRock 939Dual-Sata2

proc: AMD Athlon 64 Processor 3200+

W menu start->Uruchom->wpisz regedit

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

WaitToKillAppTimeout daj na 4000.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

WaitToKillServiceTimeout daj na 4000.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

AutoEndTasks daj na 1

Zresetuj komputer i teraz sprawdź

Dzięki mistrzu, postaram się napisać za jakiś czas o rezultatach. Zresztą, już teraz sprawdzę czy pomaga.

Efekt może być widoczny dopiero po pierwszym restarcie.

Jak nie pomaga, to użyj programu User Profile Hive Cleanup Service.

No niestety, ale sposoby, które wymieniłeś nie pomogły…

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"PowerOffActive"="1"


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"PowerdownAfterShutdown"="1"


[HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop]

"PowerOffActive"="1"

Wklej to do notatnika i zapisz na pulpicie jako fix.reg (w polu Typy plików wybierz Wszystkie pliki). Zamknij notatnik i kliknij dwa razy na tego fixa. Informacje scal z rejestrem. Teraz spróbuj.

W którym dokładnie momencie system zatrzymuje się?

PS Fajny awatar :wink:

Wybieram z Menu Start ikonkę Wyłącz komputer a następnie, Wyłącz, po czym cały proces staje podczas wyświetlania napisu Trwa zamykanie systemu Windows…. Dodałem też już wpis do rejestru.

PS Dzięki, Garfield wymiata :stuck_out_tongue: GIMP też.

Zajrzyj do podglądu zdarzeń (po takiej awarii) i poszukaj co mogło zawiesić zamykanie.

No niestety, problem jak był tak i jest. W Podglądzie Zdarzeń czysto, żadnych błędów nie ma.

Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> System -> w panelu po prawej odszukaj zasadę mówiącą o nie wyłączaniu zasilania komputera (do not turn system power after a windows shutdown has occured) i przestaw ją na “nie skonfigurowano”.

Nie mogę tego znaleźć… Możesz jakoś dokładnej, ew. prościej?

W menu start->uruchom, wpisz gpedit.msc

Tam szukaj to, co podał rokko.

Domyślnie miałem ustawione na Nie skonfigurowano.

Podaj Logi

Upsss… sorki syaoranv , zapomniałem napisać, że chodzi o Edytor Zasad Grupy (gpedit.msc) :slight_smile:

Jakiś śmiałek mógłby mnie jeszcze uraczyć informacją/ami na temat tego problemu, ponieważ jak on był - tak i jest…

Generalnie pojawia się tylko po dłuższych sesjach przy PC. Nic z tego nie rozumiem, a drażni mnie to okropnie. #-o